poniedziałek, 16 stycznia 2017

ZAPOWIEDŹ: Dworzec Śródmieście

Warszawa po Zagładzie to o wiele więcej, niż metro. Ludzie żyją tu na podziemnych dworcach, w piwnicach, w zapomnianych przejściach. Mieszkańcy tych miejsc śmieją się i płaczą, kochają i nienawidzą, czekają – czasem sami nie wiedzą na co; szukają – rzadko wiedząc czego. Żyją i umierają. Ale czasem, kiedy umierają zbyt gwałtownie, krucha równowaga i prowizoryczna umowa społeczna zostają naruszone. Czasem za krew można zapłacić nabojami, czasem książkami, a czasem odpłatą może być tylko krew.
Czy po wojnie atomowej nie ma już dobrych ludzi? Czy każdy człowiek, nawet ten z pozoru najlepszy, ma w sobie utajonego zbrodniarza, który za godziwą zapłatę zrobi wszystko? Ile warte jest w takim świecie życie – życie brata, życie męża, życie syna...

Napisana z wielkim rozmachem kulminacja przygód rudobrodego stalkera Borki z Kryształowego Pałacu, pokazująca życie Warszawy poza systemem stołecznego metra od chwili Zagłady, aż po czasy najnowsze. Klucz do zrozumienia wydarzeń trylogii warszawskiej, odkrywający wszystkie tajemnice i misterną siatkę powiązań między pozornie nieznajomymi bohaterami. 


 /Lubimy Czytać

Tytuł: Dworzec Śródmieście
Autor: Bartek Biedrzycki 
Cykl: Opowieści o postapokaliptycznej aglomeracji (3)
Seria: Fabryczna Zona 
Data premiery: 24 lutego 2017
Liczba stron: 350
Wydawnictwo: Fabryka Słów 

Recenzja książki ukaże się niebawem na blogu. 

1 komentarz:

  1. Uwielbiam książki postapo, być może tę przeczytam ;)

    OdpowiedzUsuń