niedziela, 1 maja 2016

Czerwień Rubinu

Tytuł: Czerwień Rubinu
Tytuł oryginału: Rubinrot
Autor: Kerstin Gier
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 344
Wydawnictwo: Egmont 
Czerwień Rubinu rozpoczyna Trylogię Czasu. Głównym motywem trylogii jest podróż w czasie, a dokładnie podróże w przeszłość. Używa się do tego specjalnego urządzenia zwanego chronografem. Chronograf wczytuje krew podróżnika i w naszym świecie już go  nie ma. Znajduje się on w tym samym miejscu, ale parę wieków wstecz..."Gotowa, jeśli i ty jesteś gotów" 
 Gwendolyn Shepherd z rodu Montrose, to bardzo współczesna nastolatka. Ma najlepszą przyjaciółkę. Chodzi do szkoły. Przeciętnie się uczy. Nie ma chłopaka. Jedyne co ją wyróżnia, to jej rodzina, która wygląda na arystokratyczną oraz to, że mieszka w wielkim wiekowym domu.


Pewnego dnia, Gwen, odkrywa, że jest posiadaczką genu. Jest oskarżona przez ciotkę o oszustwo. Wszyscy myśleli, że to jej kuzynka Charlotte będzie podróżniczką. Strażnicy loży obwiniają mamę Gwendolyn za brak przygotowania córki do zadania. Od tej pory życie dziewczyny ulega diametralnej zmianie. Przed podróżniczką stoi wiele zadań. Wszyscy oczekują od niej niemożliwego. Dziewczyna musi nauczyć się manier, tańców sprzed wieków i nazw przedmiotów, których już od dawna nie ma w użyciu. A na dodatek nikt nie chce jej wyjaśnić, dlaczego jej rola jest taka ważna.


 "- Jest w nim zakochana. - Nie, nie jest. - Ależ tak, jest. Tylko jeszcze o tym nie wie."Jakby tych kłopotów było mało, ktoś pojawia się w jej życiu- drugi podróżnik w czasie- Gideon de Villers. Początkowo odpychający, jednak stopniowo przyciągający jak magnes.

Powieść Kerstin Gier jest bardzo wciągająca. Jeszcze nikt nie napisał czegoś tak ciekawego. Książkę czyta się łatwo i szybko. Jest napisana w narracji pierwszoosobowej, dzięki czemu można łatwiej zrozumieć uczucia i rozterki Gwen.

Ale nie tylko treść książki jest nietuzinkowa. Okładka aż zapiera dech w piersiach. Szkoda jedynie, że nie jest twarda.

Moja ocena:
9/10

3 komentarze:

 1. Kochana, napisz troszkę więcej od siebie! :) Może jakie emocje Ci towarzyszyły, co sądzisz o bohaterach, co Ci się podobało, a co nie:) Głębsze recenzje zdecydowanie bardziej przyciągną Ci Czytelników.
  Pozdrawiam cieplutko!
  Ah, no i oczywiście czekałam na tą recenzję i z chęcią dowiedziałabym się czegoś więcej, gdyż słyszałam już wiele dobrego o tej trylogii ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie to samo miałam napisać! :D Jeśli napiszesz tylko ogólnie o przebiegu akcji a bardziej skupisz się na Twoich odczuciach, na tym, jak Ci się czytało i co miało na to wpływ, Twoje recenzje będą jeszcze ciekawsze :)
   Pozdrawiam! :*
   Debby

   Usuń