sobota, 6 sierpnia 2016

Stinger

Tytuł: Stinger
Autor: Mia Sheridan
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 430
Wydawnictwo: Septem 
"Myślałem o niej przez całą noc, zastanawiając się, co takiego w sobie miała, że tak głęboko i tak szybko zapadła mi w serce."
Ona- porządna, poukładana, przyszła pani prawnik. Zawsze wszystko planuje. Jej życie zaplanowane jest niemalże do samej śmierci. Nie ma miejsca na spontaniczność. Jest tylko sztywny schemat.

On- aktor porno, bez perspektyw na przyszłość, żyjący z dnia na dzień.

Przypadkowo spotykają sprzy recepcji. Już od samego początku wywołują u siebie silne wrażenia. Później zepsuta winda. Obydwoje w niej zamknięci. Wtedy poznają się bliżej. Zradza się również plan na spędzenie wspólnego weekendu. Grace spędza z Carsonem kilka upojnych chwil. Lecz kiedy przychodzi czas pożegnania, żadne z nich nie jest na to gotowe. Te kilka wspólnych uniesień w przypływie namiętności zmienia ich nastawienie. Pragną spędzić ze sobą więcej czasu. Niestety nie ma innego wyjścia...

 "Miłość nie zawsze ma sens. I na tym polega jej piękno, jej tajemnica – coś, czego cynicy wyśmiewający tak zwaną  miłość od pierwszego wejrzenia z miejsca by zabronili, gdyby tylko mogli. Ale tajemnicy nie da się sfabrykować…"

Ta znajomość, chociaż tak krótka wiele zmieniła w ich życiu. Jeszcze następnego dnia, Carson porzuca swoją pracę i zaciąga się do marynarki wojennej. Po paru latach zostaje komandosem. Wciąż myśli o swojej pięknej Grace. Robi to wszystko po to, aby móc stać się jej godnym, pomimo, że nie ma nadziei, że jeszcze kiedyś mogą być razem. Od tamtego czasu dziewczyna zamyka się na mężczyzn, nie chce się z żadnym spotykać. Wciąż myśli o swoim wspaniałym kochanku i kilku upojnych chwilach razem spędzonych. Jednak wspomnienia powoli się zacierają, a czas gra na ich niekorzyść...


"(...) bo to on mnie nauczył, żebym szła za głosem serca."

Spotykają się nagle po latach. Ona jest panią prawnik, on komandosem. Ich romans nie przypomina już sielanki. Na dodatek muszą zmierzyć się poważnymi problemami, nie tylko sercowymi..."Nie chciałem odrywać od nich wzroku, zatraciłem się w nich, zatraciłem się w niej. " 

Stinger jest dość nietypowym romansem. Pierwszy raz spotykam się z bohaterami aż tak skrajnie różnymi. Rzeczywiście zawsze są duże różnice między dwojga kochankami, ale w tym przypadku były one skrajnie różne. Przyznaję, że te diametralne różnice  w ich osobowościach bardzo mi się podobały. Były czymś nowym. Wniosły do tej książki i do tego gatunku powiew świeżości.

Powieść ta porusza także bardzo ważny temat, a mianowicie, handel ludźmi. Wątek ten wywołuje wiele emocji. Trochę mnie zdziwił w takiej książce, jednak został on bardzo zgrabnie wkomponowany w całość. Oczywiście książka jest fikcja literacką, ale ten poważny problem niestety nie. Autorka, zamieściła na ostatnich kartach adresy do stron, aby można było dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tym tematem.

 Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Helion.Moja ocena:
10/10  

4 komentarze:

 1. Nie słyszałam o tej książce, ale chętnie się za nią rozejrzę i sprawdzę czy mi przypadnie do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka zbiera pozytywne recenzje. Ciekawe jak wypadają tak skrajnie różne osobowości;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł na tę książkę jest tak ciekawy, że wprost nie da się przejść obok niej obojętnie. Jestem bardzo ciekawa i chętnie ją przeczytam!
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytam, czytam, .. i stwierdzam, że dawno nie czytałam żadnego romansu, a tu już pierwszy cytat zachęcił mnie szczerze mówiąc. Jedno bardzo mnie zastanawia, jak autorka wplotła w fabułę wątek handlu ludźmi.
  Przy nastepnej wizycie w bibliotece na pewno poszukam książki na półkach. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń