środa, 19 kwietnia 2017

Więzy Krwi

Tytuł: Więzy Krwi
Tytuł oryginału: Blood Bound
Autor: Patricia Briggs
Cykl: Obca Krew
Seria: Mercedes Thompson
Rok wydania: 2017
Liczba storn: 456
Wydawnictwo: Fabryka Słów

"Nigdy nie ufaj mechanikowi, który jeździ nowymi samochodami. Albo jest zdziercą, albo nie potrafi utrzymać starego pojazdu na chodzie- a niewykluczone, że obie te rzeczy naraz."
 
Mercedes Thompson niedawno brała udział w bardzo niebezpiecznej misji ratując stado i jego samca alfę oraz jego córkę. Skutki wyprawy jednak wciąż się za nią ciągną, bowiem ma dług u wampira. Stefan dzwoni do niej w środku nocy z prośbą o pomoc. Kto jak kto, ale Mercy nie potrafiła mu odmówić i wybrała się z nim na śmiertelnie niebezpieczną eskapadę."Głupia, głupia owca w radosnych podskokach
zmierzająca prosto pod nóż rzeźnicki.
"

Gdyby Mercy zastanowiła się dwa razy zanim się zgodziła pomóc Stefanowi, nie wpadłaby w tak poważne tarapaty. Zmierzała w środku nocy nie powiadamiając nikogo, na spotkanie z wampirem. I to nie byle jakim wampirem, bo jak się okazało, był to wampir i czarownik opętany przez demona w jednym. Mercedes ledwo uchodzi żywa z tej wyprawy. Ale to dopiero początek. Trzeba bowiem wyeliminować tego potwora, aby uratować zarówno Stefana jak i pozbyć się zagrożenia. Do akcji oczywiście przystępują również wilkołaki, których życie niebawem znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wszyscy starają się ją trzymać z daleka od sprawy. Jednak tylko ona, uzbrojona w małą owieczkę, może pokonać śmiertelnie niebezpiecznego wampira.


"Do przodu jedzie tylko trzydzieści na godzinę, ale na wstecznym dociąga do stu sześćdziesięciu." 

Kolejnym problemem bohaterki jest również niepoukładane życie uczuciowe. Mieszkający z nią w przyczepie Sam, jej dawna miłość, nie daje o sobie zapomnieć. Mieszkający obok Adam, który ogłosił ją swoją partnerką, wciąż pragnie ją zdobyć i nie ustaje w swoich zabiegach. Do tego przybył kolejny konkurent. Tym razem to nie wilk. Tym razem to trup. I to nie byle jaki, bo żywy... Trzeba przyznać, że Mercy może czuć się więcej niż zdezorientowana. Mężczyzn jest trzech, a ona ma tylko jedno serce...


"- Ty za to nie masz serca - parsknęłam. - W jego miejscu zieje ogromna dziura.
- Tym większy powód, abyś oddała mi swoje!
"
 

Więzy Krwi to już drugi tom o Mercedes Thompson. To co było w pierwszej części to zaledwie przedsmak i wstęp do jej niezwykłych przygód. Powieść jest niesamowicie zabawna i wciągająca. Obfituje w ciekawe wątki, szczególnie te miłosne. Po raz kolejny muszę zaznaczyć, że jak dla mnie, było ich troszkę za mało. Na szczęście jednak było odrobinę więcej niż w poprzedniej części, więc w kolejnej liczę na nową dawkę. Ponadto akcja toczy się bardzo wartko, a napięcie trzyma niemalże do ostatniej strony przez co książkę czyta się w zawrotnym tempie i nie można się od niej oderwać. Już nie mogę doczekać się kolejnego tomu. 

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów

Moja ocena:
9/10   

2 komentarze:

 1. Cieszę się, że wydawnictwo wznowiło tę serię. Nie miałam do niej wcześniej dostępu, a już jestem po pierwszym tomie i bardzo polubiłam Mercedes. Nie mogę się doczekać kolejnej części. :)
  Pozdrawiam,
  GeekBooks

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle omijałam tę książkę z uwagi na okładki, a tu się okazuje, że popełniałam wielki błąd :O
  Dopisuję do listy tbr :D

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń