piątek, 24 maja 2019

Oblicza Księżyca

Tytuł: Oblicza Księżyca
Autor: Justyna Chrobak
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 322
Wydawnictwo: WasPos


"W kilka godzin później z nienaganną prezencją stanęła w domu teściów, u boku swego małżonka, milcząc i uśmiechając się. Z szacunkiem dotknęła stóp ojca i matki męża, przywitawszy się z nimi w ten sposób. Z udawaną radością witała też wszystkich znajomych, a w końcu własnych rodziców."

W pewną burzową noc obiecujący lekarz, neurochirurg pracujący w jednym ze szpitali w New Delhi, znajduje kobietę ranną w wypadku.
Doktor Aman Anand udziela poszkodowanej pomocy i osobiście zawozi ją do szpitala. Nikt jeszcze nie wie, że ten z pozoru naturalny czyn zaważy na losach wielu ludzi i uruchomi lawinę zaskakujących zdarzeń…  *


"Życie nie jest grą, droga pani, a ludzie nie są graczami." 

Ranya to typowa hinduska dziewczyna z tradycyjnej rodziny o głębokim poczuciu szacunku i poszanowaniu dla kultury. Jak każda kobieta pragnie wielkiej miłości i marzy o szczęśliwym małżeństwie. Kiedy już znajduje swego wybranka, a on zaakceptowany przez jej rodziców, okazuje jej zainteresowanie, decyduje się na ślub. W bardzo krótkim czasie okazuje się jednak, że nic nie jest takie piękne jak się wydawało, a przed Ranyią długa droga w poszukiwaniu przeznaczenia.

  
"Życie wystawia za wszystko rachunek. Za coś, co dostajesz, zostaje zabrane ci coś innego, być może bardziej cennego, niż ta, co otrzymałeś." 


 Oblicza Księżyca to niezwykle poruszająca historia, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Bohaterowie są bardzo realni ze wszystkimi wadami i ludzkimi słabościami i odruchami. Autorka przepięknie pokazała prawdziwość uczucia, żądzę zemsty i pragnienie szczęścia. Książka zawiera wszystko, czego czytelnik może pragnąć - romans, elementy kryminału, dreszczyk emocji i tajemnicę. Czeka w niej wiele niespodzianek, a koniec bywa nieprzewidywalny. Gorąco zachęcam do przeczytania.Za książkę serdecznie dziękuję autorce.

 Moja ocena:
10/10

3 komentarze:

 1. Co za prawdziwy mix! I do tego wysoka ocena- to musi być intrygująca książka...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To jedna z moich ulubionych autorem. Tej książki jeszcze nie czytałam, ale na pewno to nadrobię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. O, z przyjemnością przeczytałabym coś osadzonego w kulturze hinduskiej, nigdy jeszcze nie miałam okazji do tego. Będę miała na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń