sobota, 11 czerwca 2016

Księga Wszystkich Dusz- Czarownica

Tytuł: Czarownica
Tytuł oryginału: A Discovery of Witches
Autor: Deborah Harkness
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 448
Wydawnictwo: Amber

"Są tylko dwie emocje, które rok po roku podtrzymują obroty tego świata. Jednym jest strach. Drugim pożądanie."

Diana Bishop należy do potężnej rodziny czarnoksiężników. Studiuje alchemiczne księgi w oksfordzkiej Bibliotece Bodlejańskiej. Pewnego dnia w jej ręce wpada dziwny manuskrypt, który promieniuje dziwnym lśnieniem. Pisma nie daje się rozszyfrować. Dziewczyna wie, że aby go odczytać, musiałaby posłużyć się magią, jednak nie robi tego. Od tragiczne śmierci rodziców nie potrafi się nią posługiwać. Odkłada więc tajemniczą księga na miejsce. Niedługo potem postanawia ponownie zajrzeć do księgi. Okazuje się wtedy, że manuskryptu nie ma w bibliotece, bowiem zaginął przeszło sto lat temu. 

 
 "Na początku są nieobecność i pożądanie.
Na początku są krew i strach.
Na początku jest odkrycie czarnoksięstwa.
"


Zatopiona w swoich pracach Diana nawet nie zdaje sobie sprawy, jak makabryczne wydarzenia mają miejsce w Oksfordzie. Znalezione ciała, pozbawione kropli krwi i porzucone w Westminsterze, niezwykle pobudzenie demonów, gotowych ulec własnym szaleństwom i reakcjom na zawirowania energii w świecie. Bibliotekę Bodlejańską zaludniają niebezpieczne czarownice, czarnoksiężnicy, demony i wampiry. Wśród tych istot znajduje się również tajemniczy, nieziemsko przystojny wampir Matthew Clairmont.


"Król zwyczajnie tkwi w miejscu, poruszając się przy każdym ruchu o jedno pole. A królowa może poruszać się tak swobodnie. Myślę, że wolałbym raczej przegrać niż pozbawić ją tej wolności."


Wampir i czarownica zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Początkowo zależy mu tylko na manuskrypcie, jednak niebawem okazuje się, że najważniejsza staje się dla niego Diana i jest gotów jej bronić nawet za cenę życia. Między ty dwojgiem rodzi potężna miłość, której nic nie jest w stanie zniszczyć.  Wiedzą oni jednak, ze nie wolno im złamać zakazu wchodzenia w związki z przedstawicielami innych ras, a złamanie tego zakazu mogą przypłacić śmiercią.


Czarownica jest pierwszym tomem wspaniałego cyklu Księga Wszystkich Dusz. To przebogata opowieść o zakazanej potężnej miłości, wśród walki o tajemnicę, która być może zmieni świat. Nie brak w niej magicznych stworzeń, magii,walki, miłości, namiętności... Bohaterowie może i są troszeczkę schematyczni, ale nie sposób im się oprzeć. Czasami każda chciałaby być taka jak Diana i mieć takiego mężczyznę jak Matthew...
Książka porywa, przyciąga do siebie i obiecuje więcej. Sama jest potężna jak zaginiona księga, wokół której toczy się akcja. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.


Moja ocena:
10/10 Książka bierze udział w wyzwaniu Czytam ile chcę.

8 komentarzy:

 1. Nie jestem fanką czarownic więc raczej do książki nie sięgnę, ale widać, że nie brakuje w tej pozycji także namiętności i prawdziwych emocji. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chwilowo na pewno nie znajdę na nią czasu, ale może za jakiś czas :) Czarownice lubię ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tego typu pozycje, a ta wydaje się być naprawdę interesująca. Jeżeli będę miała okazję to chętnie po nią sięgnę :))
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przemawiają do mnie czarownice i jakieś magiczne stworzenia, choć czasami sama o sobie mówię, że jestem czarownicą :D

  Pozdrawiam,
  Czytaninka

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepadam za czarownicami, chętnie oglądam seriale o takiej tematyce, więc do książki może kiedyś sięgnę ;)
  http://reading-mylove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Aż taka dobra ocena? No, no... trzeba się zastanowić na tą książką ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak tak polecasz, to muszę sięgnąć ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasami sięgam po takie książki, będę miała na uwadze, tym bardziej, że więcej czasu na czytanie w wakacyjne dni. :)

  OdpowiedzUsuń