środa, 15 czerwca 2016

Top 5 Książek na Wakacje

Hejka! Dzisiaj przychodzę do Was z propozycją Top 5 Książek na Wakacje. Wakacje to czas, w którym mamy wiele wolnego czasu i możemy go "zmarnować" na czytanie książek. W tym poście polecę Wam ciekawe książki, z którymi być może jeszcze się nie spotkaliście, a może Was zaciekawią...


Jeżeli ktoś czytał serię Dom Nocy, to wie o kim mowa. Jest to piękna i wzruszająca opowieść o młodej dziewczynie, która musiała przejść ciężką drogę pełną okrucieństw, strachu i bólu,  aby znaleźć opiekę. W serii Dom Nocy poznajemy ją jako okrutną, niemalże wszechpotężną kobietą. Tutaj zaś jest ona zagubioną nastolatką, którą prześladuje ojciec. Zaproponowałam właśnie tę książkę ze względu na to, że sama czytałam ą na poprzednich wakacjach i zawsze będzie mi ona kojarzyła się z wakacjami. Czas, który przy niej spędziłam z pewnością nie był stracony.

Tą książkę również czytałam na tamtych wakacjach...
Jeżeli ktoś jej nie czytał (w co trochę wątpię) to musi jak najprędzej nadrobić zaległości. Rywalki są pierwszym tomem serii. Opowiadają przepiękną historię opartą na motywach Kopciuszka w postaci Reality Show. Kopciuszkiem jest Ami, zwykła dziewczyna, która ceni sobie wolność, szczerość i w ogóle nie chciała znaleźć się w Eliminacjach. Książę zaś to książę. Przystojny, bogaty, czarujący... same ochy i achy. Tych dwoje to dwa zupełnie inne światy, a jednak coś je łączy... Chyba każdy się ze mną zgodzi, że jest to idealna lektura na wakacje.
Ismae jest siedemnastoletnią dziewczyną, którą naznaczył bóg śmierci. Jej zadaniem jest zabijanie, aby chronić swój lud. Młoda zabójczyni trafia do zakonu, aby tam uczyć się tej sztuki. Poznaje tam różne możliwości zadawania śmierci od trucizn przez duszenie po kusze. Ale ta książka nie jest tylko o zabijaniu. Ismae spotyka na swojej drodze miłość. W powieści można  znaleźć  szeroki przekrój od opowieści dworskich, przez magię i fantastykę, po romans i kryminał. Wszystko zostało jednak zgrabnie zebrane w całość i świetnie do siebie pasuje.

Benedict Sterling przyjeżdża do Anglii, aby zemścić się na ojcu i zrujnować jego życie. Chce przejąć wszystko co do niego należy. Po drodze jednak zostaje napadnięty i traci pamięć. Poznaje wtedy Kate, weterynarkę, która jest bardzo zżyta z jego rodziną. Kobieta przygarnia go do siebie. Między tym dwojgiem rodzi się uczucie. Przez cały czas jednak w głowie siedzi jedno pytanie- co się stanie, kiedy mężczyzna odzyska pamięć...
Powrót do Darinhgam Hall to piękna pełna subtelnej erotyki opowieść o miłości.

Bliźniaczki Lia i Alice Milthrope zostają śmiertelnymi wrogami. Kiedy każda z nich odkrywa swoją rolę,jaką spełnia w proroctwie, obracającym kolejne pokolenia sióstr przeciwko sobie,dziewczyny zostają uwikłane w przerażającą tajemnicę. Tajemnicę, na którą składa się znamię na nadgarstku, śmierć rodziców, księga, mężczyzna oraz życie pełne sekretów. Dziewczyny nie wiedzą komu mogą zaufać. Wiedzą natomiast, że nie mogą ufać sobie wzajemnie. Proroctwo sióstr to opowieść o dwóch siostrach, które zostały wciągnięte w odwieczną walkę pomiędzy życiem a śmiercią. Jaką drogę wybierze każda z nich?

6 komentarzy:

 1. Serię Daringham Hall czytałam, właśnie pierwszą część zaczęłam w zeszłe wakacje :-) Reszty z Twojego zestawienia nie czytałam, słyszałam o Rywalkach i czytałam wiele pozytywnych opinii o tej serii. Od dawna mam ją zapisaną do przeczytania jeżeli już oporządzę się z zaległościami w biblioteczce. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno na moją półkę przybył "Powrót do Darinhgam Hall" - idealnie na wakacje :)
  ściskam
  Latające książki

  OdpowiedzUsuń
 3. "Posępna litość" to mój must have <3
  Czytałam "Rywalki" i to bardzo fajna książka - lekka, przyjemna i idealna na wakacje :0

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo chciałabym w te wakacje dokończyć serię o Daringham Hall, niestety nie ma w bibliotece kolejnych części. czytałam dawno dawno temu Proroctwo Sióstr, było ciekawe. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powrót do Darningham Hall już przeczytałam, cała trylogia za mną, sympatyczne chwile z książką w ręce. :)

  OdpowiedzUsuń