wtorek, 17 stycznia 2017

Współczesna Bogini

Tytuł: Współczesna bogini. Jak wiara w siebie może zmienić wszystko
Tytuł oryginału: Agapanthus Rising. Reawaken Your Inner Soul to Live with Passion, Peace and Purpose
Autor: Roxana Bowgen
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 312
Wydawnictwo: Kobiece

"Największy dar, jaki możemy sobie ofiarować, oprócz bezwarunkowej miłości, to przestrzeń do rozwoju i możliwość podróżowania."Bogini to nieśmiertelna istota wierzeń i kultu. Bogini to także czarująca, piękna, uwielbiana kobieta. Współczesna bogini to kobieta, która nie boi się żyć własnym życiem.

"Jednego jestem pewna: tworzymy nasze życie, dokonując określonych wyborów, które albo pozwalają nam wzrastać, albo doprowadzają do stagnacji. Ponieważ wielokrotnie doświadczałam tej prawdy, postanowiłam, że będę pomagać innym w jej poznaniu i zrozumieniu. Dlatego właśnie napisałam tę książkę."  
  
Roxana Bowgen opisuje swoje życie, które było pełne paradoksów. Urodziła się w Peru, dorastała w Beverly Hills, mieszka w Connecticut. Matka nigdy jej nie kochała, jednak kobieta nie rozpacza z tego powodu. Jest zapaloną podróżniczką. Zwiedziła pół świata. Nigdy nie zatrzymywała się w miejscu, zajmowała się wieloma rzeczami. Była pośredniczką w obrocie nieruchomościami, zajmowała się handlem oraz była wolontariuszką. Często zaczynała wszystko od nowa. Nie obawiała się zmian. Jej życie było pełne przygód i wymagało ciężkiej pracy, ale właśnie dzięki temu była szczęśliwa. 


 "To, co ujrzałam, przechodzi ludzkie pojęcie. Przede wszystkim uciekinierów nie odgradzało od wrogów nic z wyjątkiem kilku marnych żywopłotów. Żadnych bram, murów ani płotów chroniących ich przed nadchodzącą śmiercią. Ich jedyną obroną była odwaga tego wielkiego bohatera, mężczyzny, którego, mam nadzieję, kiedyś poznam."

Współczesna bogini to poradnik dla ambitnych kobiet, a właściwie to chyba nie tylko dla tych ambitnych, ale dla wszystkich kobiet XXI wieku. To poradnik dla osób, które mają wrażenie, że coś umyka im spod kontroli, które szukają celu w swoim życiu, które boją się odważyć żyć po swojemu. To także książka dla tych, którzy pragną zmienić oś w swoim życiu czy choćby szukają inspiracji. 

"Nasze ciała składają się z tych samych cząsteczek, które tworzą słońce i konstelacje gwiezdne. Ta sama energia, która zasila słońce, znajduje się również w każdym z moich atomów. Kiedyś zasilała też ciało Jezusa. Żyje również w tobie. Wieczność, zgodnie z wieloma wierzeniami, stworzyła Go na swoje podobieństwo. Mamy zarówno ludzką, jak i boską naturę. Nie pojawiłeś na tej ziemi wskutek przypadku, żeby przeżyć tylko jedno marne życie. Posiadasz swój kod genetyczny oraz swoją historię. Jest piękna. Jesteś dzieckiem Nieskończonej Miłości, Światła i Objawienia, tak samo jak Jezus."  

Autorka w poradniku pokazała życie pełne paradoksów. Zmusiła także czytelników do zastanowienia się nad swoim życiem poprzez umieszczanie na końcu każdego rozdziału pytań. Dodatkowo książka wzbogacona została wartościowymi cytatami. Poradnik jest bardzo wartościowy. Pozwala przystanąć i zastanowić się nad własnym życiem. Polecam ją każdemu, kto pragnie uczynić swoje życie lepszym.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Moja ocena:
8/10    

3 komentarze:

 1. Poradniki zawsze mnie ciekawiły, ale też z jednej strony wydawały mi się oklepane. Na razie nie zamierzam sięgać po książkę tego typu, ale jakbym zmieniła zdanie, to dlaczego nie? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubie za bardzo poradników ale na ten się chyba skusze :)

  Pozdrawiam Agaa
  http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/2017/01/7-recenzja-dary-anioa-miasto-kosci.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy poradnik to prawdziwa skarbnica wiedzy, więc i ten mogłabym poznać:)

  OdpowiedzUsuń