wtorek, 28 marca 2017

Walka

Tytuł: MMA Fighter. Walka
Tytuł oryginału: Worth the Fighter
Autor: Vi Keeland
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 341
Wydawnictwo: Kobiece 


"Masz czas do północy. Jeśli do tego czasu nie napisze mi, że mam nie przyjeżdżać, to przyjadę i skopię ci dupę. Łapiesz? - Łapię - oznajmiam. Poszedłbym na układ z diabłem, by dostać tę kartkę."

Ellie jest prawniczką. Ma poukładane życie, dobrą pracę, idealnego chłopaka, własne mieszkanie. jednak ciągle czegoś brakuje jej w życiu. Idealny mężczyzna wcale nie jest taki idealny, a mieszkanie to tylko mieszkanie, a nie, ciepły dom, do którego chciałoby się wracać. Pomimo tego Ellie nie zamierza wprowadzać żadnych zmian, bo tak jest bezpieczniej. Zmiany wiązałyby się z niebezpieczeństwem, a przeszłość jest wystarczającym dowodem, że nie należy się na nie narażać. Tak więc nudne życie pani prawnik toczy się spokojnie do momentu, w którym wkracza on...


  "Ten moment wraca i prześladuje cię, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Po prostu kiedy myślisz , że w końcu odnalazłeś drogę, aby zakopać to wszystko gdzieś w głębi siebie, wchodzi do brzydkiej głowy i jesteś w punkcie wyjścia. Z powrotem w bólu. Żalu. Poczuciu winy. A uzdrowienie musi się zacząć od początku."

Kiedy Nico, zawodnik MMA pojawia się w biurze, cały świat przestaje istnieć. Przestaje nawet istnieć jej chłopak William. Liczy się tylko Nico. Oczarowana tym mężczyzną, tą chwilą, postanawia zmienić swoje życie. Kończy swój spokojny związek z Williamem i zaczyna nowy u boku Nica. Jednak nie wszystko jest takie proste jakby się wydawało. Nico bowiem niesie ze sobą ciężkie brzemię  z przeszłości, które wciąż decyduje o jego teraźniejszości. Czy piękna pani prawnik poradzi sobie z jego demonami? 


 "Jestem wściekły na siebie, że nie było mnie przy niej, gdy to się stało. W głębi duszy wiem, że to irracjonalne, bo w tamtym czasie nawet się jeszcze nie znaliśmy, ale... mimo to i tak chciałbym jej wtedy bronić i nic tego nie zmieni."

Życie z Willem było poukładane i bardzo harmonijne. Z Nico jest burzliwe. Świat Ellie nie jest taki jaki się wydaje. Dziewczyna również skrywa mroczne tajemnice, które z każdym dniem powracają do jej myśli. Zarówno Nico jak i Ellie poranieni są przez przeszłość. Czy potrafią zaakceptować to co się stało? Czy dzięki tej znajomości poradzą sobie z demonami przeszłości i ruszą na przód? Czy ich związek będzie na tyle silny, by to przetrwać?

  
"Wyciągam rękę i chwytam jego dłoń. Ściskam ją delikatnie, zmuszając go, by na mnie spojrzał.

Ta książka to po prostu cudo! Już od pierwszych stron jest tak ciekawa, że ciężko się od niej oderwać. Styl autorki jest niesamowity. Pisze barwnie i lekko. Do tekstu wprowadziła wiele zabawnych dialogów i przemyśleń. Fabuła jest bardzo ciekawa, akcja toczy się płynnie i wartko. Wątki dotyczące przeszłości nadają powieści pikanterii. Autorka poruszyła trudne tematy i problemy. Ponadto tajemnice poprzeplatane z romansem i walką tworzą wspaniałą całość. Książka już od pierwszych stron trafiła do mnie i już nie mogę się doczekać kolejnej części.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece

Moja ocena:
10/10   

5 komentarzy:

 1. Niestety to zupełnie nie moja bajka :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie książki, coś czuję, że jest mocno naładowana emocjami :) Już się nie umiem doczekać lektury!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recenzja :) Nie czytałam książki ale bardzo mnie zachęciłaś :)

  Pozdrawiam Agaa
  http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio czytałam "Bez winy" gdzie i tam główni bohaterowie musieli pogodzić się z przeszłością. Dlatego na obecną chwilę odstawiłam takie historie na później :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam i bardzo polubiłam ;D

  OdpowiedzUsuń