piątek, 23 września 2016

Uwolnij mnie

Tytuł: Uwolnij mnie
Tytuł oryginału: Free me
Autor: Laurelin Paige
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Kobiece 

"Ale ja nie dałam się zwieść komfortowi przewidywalności. Trzeba być zawsze przygotowanym. Powinnam była być przygotowana. Jednak nic nie mogło mnie przygotować na JC."


Gwen jest menedżerką w klubie. Pewnej nocy wzięła zmianę koleżanki. Poznała wówczas tajemniczego JC., który obudził w niej cudowne pragnienia. Czy kobieta zdoła się im oprzeć? Czy może jednak ten mężczyzna zawładnie jej zmysłami?

"Chciałbym obcałować każde miejsce, którego on kiedykolwiek dotknął. Każdy fragment skóry, który kiedykolwiek niósł ślad zadrapania albo siniaka. Tyle razy, ile on cię skrzywdził, ja chciałbym cię kochać." 
Gwen to cudowna kobieta twardo stąpająca po ziemi. W przeszłości została bardzo skrzywdzona przez los, dlatego tez teraz wydaje się być sztywna i nieszczęśliwa. CJ to z kolei przystojny, bogaty mężczyzna który skrywa w sobie wiele tajemnic, a w jego oczach czai się smutek. Od kiedy poznaje Gwen, dręczy go pragnienie, aby pomóc kobiecie się wyluzować...

Jak to w tego typu książkach, bohaterka początkowo walczy ze swoją słabością do mężczyzny  i stara się go unikać. Koniec końców i tak połączy ich gorący romans pełen namiętnych chwil. Jednak nie wszystko jest takie jak wszędzie. Przede wszystkim sama Gwen różni się od typowych bohaterek tego gatunku. Jak już wspomniałam, twardo stąpa po ziemi oraz jest bardzo zdecydowana. Nie zachowuje się jak rozkapryszona nastolatka, która myśli wyłącznie o sobie. Chyba jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką osobowością w romansie, a sporo ich już przeczytałam. Bardzo mi się to podobało, nie tylko ze względu na to, że było tylko jakąś nowością, ale także dlatego, że Gwen nie była ślepo oddana CJ, ale potrafiła też myśleć. Wiedziała co jest dobre dla niej, a co nie jest. Wiedziała, kiedy powiedzieć "nie". Takie postacie rzadko zdarzają się w tego typu książkach. Za rzadko...Rozwój uczyć, który towarzyszy namiętnym zbliżeniom nie jest czymś niezwykłym w literaturze erotycznej, jednak autorka mistrzowsko wkomponowała go w całość. Uwolnij mnie to cudowna książka pełna pożądania, czułości, zmysłowości, bólu i miłości. Takiej powieści nie sposób nie przeczytać. 

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.


Moja ocena:
8/10  

5 komentarzy:

 1. mnie intryguje historia JC i czekam na kolejną część :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ,ja też. Jestem ciekawa jak będą wyglądały dalej ich losy.

   Usuń
 2. A ja bardzo nie lubię literatury erotycznej ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Poznałam już trylogię Uwikłani, która bardzo mi się podobała. Na tą też mam ochotę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety nie miałam tej przyjemności, ale planuję kiedyś to nadrobić.

   Usuń