poniedziałek, 19 września 2016

Slow Burn

Tytuł: Slow Burn
Autor: K. Bromberg
Cykl: Driven
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 399
Wydawnictwo: Septem 


 "Nie ma to jednak znaczenia, bo wiesz, że i tak się na to piszesz, niezależnie od tego, dokąd się wybiera. Niebo czy piekło, z nią wszystko brzmi kusząco."Jest już pół roku po śmierci Lexi, ale jej siostra, Haddie nie może sobie z tym poradzić. Nie chce się wiązać również z żadnym mężczyzną. Boi się, że zostawi bliskich na świcie, kiedy ona przegra walkę z rakiem. Żyje z dnia na dzień. Unika trwałych związków. Spotkanie z przystojnym i bardzo męskim Beckettem Danielsem miało być tylko jednonocną przygodą, chwilą zapomnienia bez żadnych zobowiązań.

 "Moją głowę zalewają obrazy. Wspomnienia, jakie moglibyśmy razem stworzyć, gdybym szczerze odpowiedziała na to pytanie. Gdybym dopuściła go do siebie... i pozwoliła sobie na odczuwanie emocji całym sercem, a nie po kawałkach, które mi się wymykają, gdy tracę ostrożność."

Miało być... ale wspomnienia, które zalewają głowę dziewczyny, nie pozwalają zapomnieć dziewczynie o tej jednej cudownej nocy. Natomiast Beck, to nie mężczyzna, który usunie się w cień i pozwoli o sobie zapomnieć. Postanawia walczyć. Płomyk, który rozniecił w sercu Haddie powoli się rozpala, a a żar namiętności staje się coraz trudniejszy do opanowania. Mężczyzna postanawia to wykorzystać w swojej walce. Rozkręca się niepowtarzalna karuzela emocji, instynktów i pragnień, wciągająca, uzależniająca, przyprawiająca o zawrót głowy i bezsenność.

"Witaj w estrogenowym wirze, stary, w którym zmyłki są normą, a zrozumienie ich jest czymś równie powszechnym jak spotkanie jednorożca we własnym ogródku."


Mogłoby się wydawać, że Slow Burn to typowe romansidło. I może faktycznie nim jest. Ale jest w nim coś głębszego niż tylko namiętne pocałunki i gorący seks. Slow Burn to przepiękna opowieść o niezwykłej miłości zrodzonej w bardzo trudnym czasie, a mianowicie, a trakcie rozwijającego się nowotworu. Oczywiście trzeba przyznać, że sceny erotyczne były bardzo dobrym dodatkiem do pięknych i wzruszających momentów. 

Ale nie jest to banalna love story. Powieść porusza bardzo ważne tematy, dylematy ludzkie. Ukazuje życie takie jakim jest- trudne, pełne bólu, niesprawiedliwe... Jednak to właśnie takie życie zasługuje na prawdzią i niepowtarzalną miłość, choćby miała się ona zaraz skończyć...

Moja ocena:
9/10

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu Helion.   

2 komentarze: