wtorek, 5 września 2017

Nicene zamiary

Tytuł: Niecne zamiary
Tytuł oryginału: Wicked Intetnions
Cykl:Tajemnice Maiden Lane (1)
Autor: Elizabeth Hoyt
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 444
Wydawnictwo: Bis


"Temperamence znalazła w torbie czystą szmatkę i zanurzyła ją w gorącej wodzie. Stanowczo odwróciła się od lorda Caire'a. Winter tymczasem wrócił i odkorkował wino."Teperamence Dews jest wdową od dziesięciu lat. Od tego czasu poświęca się prowadzeniu przytułku dla sierot w ubogiej i bardzo niebezpiecznej dzielnicy. Może liczyć na pomoc brata, ale to i tak za mało. Temperamence pilnie potrzebuje bogatego patrona, który sowicie łożyłby na utrzymanie przytułku. Kiedy pewnej nocy przychodzi do niej lord Caire z dość nietypową propozycją, Dwes, postanawia ją przyjąć w zamian za pomoc w znalezieniu patrona.

  
"Na jego ustach zdecydowanie skrywał się teraz uśmiech, a na ten widok zapragnęła jednocześnie zatrzasnąć mu drzwi przed nosem, jak i chwycić go mocno i pocałować."

Lord Caire jest arystokratą o fatalnej reputacji. Prosi on Temperamence o pomoc w znalezieniu pewnej osoby. Wydaje się to być zupełnie niewinną przysługą. Lord jednak nie szuka niczego ani nikogo niewinnego, a pomoc mu to wręcz proszenie się o kłopoty. Dewis nie zamierza jednak wycofywać się z układu. Ta nowa znajomość zagrozi nie tylko jej reputacji ale także życiu. Pozwoli także odkryć prawdziwą siebie. 

 
"Dlaczego nie potrafił czuć? Dlaczego nie potrafił kochać?"

Temperamence i lord Caire są niezwykłymi postaciami. Oboje naznaczeni bliznami przeszłości. Przy sobie przechodzą prawdziwą metamorfozę. Dzięki sobie odnajdują swoją prawdziwą duszę i pragnienia. Niecne Zamiary to nie banalny romans z historyczny, ale przede wszystkim niezwykle wciągająca powieść z ciekawą fabułą. Porusza nie tylko problemy głównych bohaterów ale także problemy całego społeczeństwa. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim w romansie historycznym, bo zwykle problemy dotyczyły tylko głównych bohaterów, a pozostali byli niemalże całkowicie pominięci. 


"Jeśli cię kocha, uwierzy ci."
Niecne Zamiary to wspaniały romans historyczny. Jest to także pierwszy tom z cyklu. Jeśli pierwszy tom był tak wspaniały, a uwierzcie mi, że był, to już nie mogę doczekać się kolejnych tomów.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bis.
Moja ocena:
10/10

2 komentarze:

  1. Do romansów mam spory dystans, jednak z połączeniu z wątkami historycznymi jestem w stanie go zaakceptować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czyli zapowiada się niezwykły cykl romansowy w historycznej odsłonie, przydzieliłaś maksymalną notę, a to zobowiązuje do obdarzenia go uwagą. :)
    Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń