sobota, 30 września 2017

Ślad po złamanych skrzydłach

Tytuł: Ślad po złamanych skrzydłach
Tytuł oryginału: A Trail of Broken Wings
Autor: Sehal Badani
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 488
Wydawnictwo: Kobiece"To była ważna lekcja dla Marin, lekcja, której nigdy nie zapomniała: nigdy nie polegaj na innych osobach, gdy chodzi o twoje szczęście. Jeśli ktoś mógł ci coś dać, mógł też to odebrać."


 
Sonya opuściła dom przed laty z powodu odrzucenia przez rodziców. Podróżowała po całym świecie realizując swoje marzenie. W tym czasie jej siostra Trischa zaznała szczęścia rodzinnego u boku kochającego ją męża, a jej siostra Marin wspinała się po schodach kariery szczycąc się szczęśliwą rodziną. Teraz Sonya dostaje wiadomość od matki, że ojciec jest w śpiączce i prośbą, by wróciła do domu. Dziewczyna, niechętnie spełnia prośbę matki i przyjeżdża do domu. Obiecuje sobie jednak, że jedynie na niedługi czas, by tylko się pożegnać i już nigdy tam nie wrócić...

Wydawnictwo Kobiece
  
"Tego dnia, kiedy odjechała, nauczyłam się czegoś ważnego: nie możesz zatrzymać kogoś, kto już dawno cię opuścił."

Kiedy siostry i matka potykają się ponownie, nad nieprzytomnym człowiekiem, który zmienił ich życie w piekło, powracają bolesne wspomnienia. Każda z nich musi poradzić sobie ze skutkami przeszłości. Rozdrapując wciąż niezagojone rany muszą ponownie ułożyć sobie życie pomagając sobie nawzajem, bo tylko tak, jak za dawnych lat, będą w stanie przejść przez wszystko. 

  
"- Gdybyś mogła być jakimkolwiek owocem, jakim chciałabyś być?
- Winogronami - Ale nie podała żadnego konkretnego powodu. Kiedy jednak inna dziewczyna powiedziała, że ananasem, Marin skupiła na niej uwagę, ciekawa tego wyboru.
- Bo jest chropowaty na zewnątrz i ciężko go przekroić. Ale jak już to zrobisz, to jego wnętrze wynagradza ci cały trud - wyjaśniła dziewczyna. - Więc nie wierzcie w to, co widzicie.

Opowiedziana z brutalną szczerością historia gnębionych przez lata kobiet, ukazuje ciężar wstydu i toksyczne relacje rodzinne. Ofiarami przemocy rodzinnej okazały się siostry i ich matka, katem był ojciec, który znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie. Wszystko wskazuje na to, że to Sonya była najbardziej brutalnie traktowana, bo to ona uciekła z rodzinnego domu i to ona miała największą urazę do rodziców. Później jednak okazuje się, że każda z nich doznała równie okrutnych cierpień, które wciąż decydują o ich życiu...

  
"Nie tylko ciemność przywołuje mrok. Światło dzienne też ma swoją formę piekła."

Ślad Po Złamanych skrzydłach to słodko-gorzka historia kobiet naznaczonych traumą z dzieciństwa. Poruszana przez autorkę tematyka wywołuje u czytelnika niezwykle silne emocje. Spomiędzy wstrząsających opisów tragicznej przeszłości, wyłaniają się także wzruszające historie, przebłyski szczęścia i nadzieja na przyszłość. Książka pokazuje, że nawet pomimo tak traumatycznych przeżyć, jakich doświadczyły bohaterki powieści, jest nadzieja na normalne, szczęśliwe życie. 

Za tę niezwykłą powieść serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Moja ocena:
10/10  

4 komentarze:

  1. lubię takie pozycje. pewnie by czytnęła wszystko w jeden wieczór nie mogąc odłożyć książki ani na chwilę... obserwuję z miłą chęcią i zapraszam serdecznie do siebie;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie słyszałam o tej książce, a myślę, że mi się spodoba :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem w takcie czytania i na razie bardzo mi skę podoba

    OdpowiedzUsuń