wtorek, 30 października 2018

Instrukcja Obsługi Toksycznych Ludzi

Tytuł: Instrukcja Obsługi Toksycznych Ludzi
Autor: Katarzyna Miller & Suzan Giżyńska
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 248
Wydawnictwo: Zwierciadło"Istnieje problem toksyczności osób, które spełniają się w pomaganiu. Tacy ludzie mogą za kimś biegać, szukać problemów, które można rozwiązać, a w zamian będą oczekiwać wdzięczności i uwielbienia. Przecież tak cudownie i szlachetnie jest być pomagaczem. To może być jedna strona medalu."

Awanturujący się mąż, rozkrzyczane dzieci koleżanki, hałasujący sąsiedzi, uciążliwa teściowa, fałszywi przyjaciele, upierdliwy szef czy my sami, nasze wewnętrzne uczucia... Każdego dnia mamy do czynienia z toksycznymi ludźmi i relacjami. Możemy spotkać ich na każdym kroku: w pracy, urzędzie, szkole, a nawet domu. Stykamy się z nimi w relacjach zawodowych  prywatnych. Jak sobie z nimi radzić?


"Jesteśmy toksyczni dla osoby, która wzbudza w nas najwięcej emocji, którą znamy najlepiej, jesteśmy najbliżej, której jesteśmy najbardziej pewni." 

Instrukcja obsługi toksycznych ludzi to przewodnik po relacjach z ludźmi, którzy „zatruwają” nam życie. Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska podpowiadają jak nie ulegać wpływom toksycznych ludzi, wychodzić obronną ręką z konfliktowych sytuacji, a także jak radzić sobie z emocjami, które nam przy tym towarzyszą.


"Najważniejsze jest to, by nie dać się opanować własnym emocjom." 

Z pewnością już wiecie, że uwielbiam poradniki Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej. Jakiś czas temu recenzowałam Instrukcję Obsługi Faceta i Instrukcję Obsługi Kobiety. Teraz przyszła kolej na Instrukcję Obsługi Toksycznych Ludzi. Jest to bardzo przydatny poradnik, bo toksyczni ludzie otaczają każdego z nas, można ich spotkać na każdym kroku, a są one jak wampiry, które wysysają z nas całą energię i zatruwają życie. Autorki w przewrotny sposób ale bardzo konkretnie wytłumaczyły i pokazały jak reagować w poszczególnych sytuacjach i jak podchodzić do pewnych spraw.  

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło.

Moja ocena:
9/10  

1 komentarz:

  1. czytałąm jedną książkę autorki, podoba mi się jej podejście i taka mąrość bez nadęcia!

    OdpowiedzUsuń