wtorek, 26 marca 2019

Trzy Razy Miłość

Tytuł: Trzy Razy Miłość
Autor:
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 300
Wydawnictwo: Novae Res


"Nagle wydało mi się, że nic we mnie nie ma. Nawet złość i żal gdzieś zniknęły. Nie ma nic, tylko pustka. Jakby wszystko wypaliło się i zgasło, zostały tylko ruiny i zgliszcza, jakby po rumowisku nie pełzały już nawet pojedyncze języki ognia, nie unosił się nad pogorzeliskiem zapach dymu i spalenizny."


 Ona – spokojna, rozważna studentka medycyny, ceniąca sobie swoje poukładane życie. On – rozpieszczony jedynak z bogatego domu, któremu w głowie tylko sport i przyjemności. Dzieli ich niemal wszystko: poglądy, charaktery, styl życia... A jednak pewnego dnia połączy ich coś, od czego nie będą w stanie się uwolnić. Coś, co wyzwoli w nich emocje, jakich wcześniej nie znali i nie podejrzewali, że są do nich zdolni...


 "Chciałbym móc Ci podarować
Jeszcze raz to wszystko,
Co kojarzy mi się z miłością.
"

Ta historia w niczym nie przypomina bajkowego scenariusza w stylu: poznali się, pokochali, pobrali, żyli długo i szczęśliwie. To opowieść o miłości, która rani, niszczy i zostawia bolesne blizny. Opowieść o ludziach, którzy nie potrafią żyć ani ze sobą, ani bez siebie. A kiedy dojdą do wniosku, że ta miłość to nie dar, tylko przekleństwo, zrobią wszystko, żeby ją zabić.  


"Sny niewyśnione,
Słowa niewypowiedziane,
Drogi nieprzebyte,
Noce przeszeptane.
" 


Każda rzecz, nawet niewielka,która dzieje się w naszym życiu może mieć ogromne znaczenie. Często sobie to powtarzam i zastanawiam się co by było, gdybym wyszła z domu kilka minut później albo wcześniej, czy udała się gdzieś inną drogą, albo wyszła z koleżanką na drinka do innego lokalu. Jeszcze żadna książka nie obrazowała tak dokładnie konsekwencji ludzkich wyborów. Oczywiście nie w takich szczegółach ale jednak. Trzy razy miłość wywarła na mnie ogromne wrażenie. Nie spodziewałam się tylu emocji i że potraktuję ją tak osobiście.

Jest bardzo wartościową książką, bo pokazuje nam, że zawsze trzeba się zastanowić przed dokonaniem wyboru, rozważyć jakie mogą być tego konsekwencje i jaki to będzie miało wpływ na dalsze życie. Nie jest to lekka powieść, ale z całego serca mówię że warto ją przeczytać, bo pokazuje również jak wielką i niezniszczalną siłą jest miłość, a to właśnie ona nadaje życiu sens.  

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.
Moja ocena:
9/10

 

3 komentarze:

 1. Ta książka już od momentu zapowiedzi, znajduje się na mojej liście lektur, które koniecznie chcę przeczytać i na pewno tak się stanie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka dosłownie opanowała blogosferę i zbiera bardzo przyzwoite recenzje... obyczajówka to nie moja domena ale może się skuszę?
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaskoczyłaś mnie stwierdzeniem, że to nie jest lekka powieść. Po opisie byłam pewna, że to mało ambitne romansidło, ale teraz czuję się zaintrygowana...

  OdpowiedzUsuń