wtorek, 9 kwietnia 2019

Love Line

Tytuł: Love Line
Cykl: Love Line (1)
Autor: Nina Reichter
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 488
Wydawnictwo: Novae Res


"Psycholog był wręcz bajecznie profesjonalny, przyjmował wszystko, jakby to było normalne, choćby ktoś przyszedł do niego z uzależnieniem od cerowania dziurawych skarpet. Był formą przyjaciela dla dorosłych – czyli dla dużych dzieci, odartych z naiwności."


Matthew Hansen - przystojny młody psycholog - doradza kobietom, jak zbudować satysfakcjonujący je związek i nie pozwolić sobą manipulować. Jest twórcą popularnej internetowej audycji LOVE Line, a jego charyzma i celne rady przyciągają miliony słuchaczek.*


"Wiesz, co kiedyś usłyszałem? Że znacznie łatwiej jest udawać miłość, gdy jej nie ma... niż ukryć, że kogoś kochasz, gdy tak jest." 

Zrządzeniem losu spotyka Bethany McCallum, będącą w trakcie rozwodu dziennikarkę luksusowego magazynu dla kobiet. Otrzymuje ona zlecenie napisania artykułu obnażającego metody stosowane przez hermetyczną grupę tak zwanych pick-up artists, czyli trenerów podrywu. Nieetycznych manipulantów, którzy szkolą mężczyzn, jak zaciągnąć kobiety do łóżka.

Ich drogi krzyżują się przy stoliku pewnej bardzo nietypowej restauracji. Wzajemne przyciąganie sprawia, że Matt postanawia zbliżyć się do Bethany. Aby to zrobić, będzie musiał podzielić się z nią swoją wiedzą.

Tymczasem napięcie między nimi staje się coraz silniejsze.
Ale oboje coś ukrywają. *

 
 "To, ile komuś dajesz, powinno być odbiciem tego, ile on daje tobie. A nie tego, jak bardzo chcesz z nim być."

Love Line to dosyć obszerna powieść z licznymi i skomplikowanymi wątkami opowiadająca o niezwykłym i trudnym uczuciu. Matt i Beth spotkali się w trudnym dla siebie czasie. Każde z nich miało swoje problemy i zobowiązania, które nie pozwalały im na stworzenie związku. Jednak pojawiło się uczucie. Takie nieproszone, a jednak nieustępliwe. Właśnie ich historia pokazuje jak ważna i piękna może być miłość, jakie może dawać szczęście i nadawać życiu sens. Pomimo że pojawia się w nieodpowiednim momencie, że wszystko komplikuje... Ta powieść właśnie pokazuje, że dla miłości warto zaryzykować, zmienić wszystko. I jest to właśnie jedna z tych powieści, którą czytając czuję całą sobą. Moje własne uczucia mieszają się z uczuciami bohaterów i czuję tyle emocji... Brakowało mi właśnie takiej powieści.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
9/10

*opis wydawcy  

3 komentarze:

  1. Mam tę książkę w planach. Jestem ciekawa czy losy bohaterów mnie wciągną, czy ich historia przypadnie mi do gustu. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie również ta książka bardzo się podobała. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie czytam takich książek. Ale po Twojej recenzji mam wielką ochote przeczytać tę :D

    OdpowiedzUsuń