sobota, 24 kwietnia 2021

Mistrzowski Rodzic

Tytuł: Mistrzowski Rodzic
Autor: Jagoda Smoleńska
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 120
Wydawnictwo: Sensus

"Wyobraźmy sobie swoje dziecko, które po powrocie ze szkoły os razu siada przed telewizorem i przez dwie godziny skacze z kanału na kanał lub ogląda, jak mówili moi rodzice, najnowsze odcinki odmóżdżającego reality show. Następnie z kanapy przesiada się na łóżko i znika na kolejne trzy godziny w czeluściach swojego smartfona (...)."
 
Do bycia rodzicem jeszcze mi daleko, ale nie zaszkodzi zdobywać i gromadzić wiedzy w tym zakresie, bo jest to tak odpowiedzialna rola w życiu, że im więcej się wie tym lepiej, bo nie trudno tu o błąd, który może być powielany nawet przez następne pokolenia. A więc jak zostać mistrzowskim rodzicem?


"By dojść do upragnionego celu, niezbędna jest determinacja." 
 
W dzisiejszych czasach technologia zdominowała nasze życie i zamiast pójść pograć w piłkę nożną, odpalamy fifę i spędzamy czas na zupełnie innej grze, tej mało aktywnej. A przecież sport i ruch są bardzo ważne. Jak więc zaszczepić w dziecku miłość do sportu. Z pewnością ojciec leżący całe popołudnia po pracy z piwem w ręku przed telewizorem będzie mało wiarygodny, kiedy będzie zalecał synowi więcej ruchu. Dzieci dużo się uczą poprzez naśladowanie i to w ten sposób rodzic powinien zachęcić dziecko do uprawiania sportu. 

 
  "Jak się zmotywować do ciężkiej pracy?" 
 
Mistrzowski rodzic to świetny poradnik dla rodziców, którzy pragną zaszczepić w swoich dzieciach miłość do sportu. Autorka opisuje tutaj nie tylko jak zachęcić dziecko, ale również jak się zachować w różnych sytuacjach, kiedy dziecko będzie uprawiało sport, jak radzić sobie z emocjami podczas różnych zawodów, jak wspierać i jak rozmawiać w chwili porażki. Znajdują się tu także ćwiczenia po każdej części teoretycznej, a często także mini historyjki dotyczące omawianego zagadnienia. Książka nie jest szczgólnie obszerna, ale porusza wszystkie ważne tematy, z którymi rodzic najprawdopodobniej się zetknie, kiedy jego dziecko będzie uprawiało sport.
 
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Sensus.

Moja ocena:
8/10  

5 komentarzy:

  1. Poradnik raczej nie dla mnie, jednak wydaje mi się, że dla wielu osób może być w dzisiejszych czasach przydatny :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tematycznie poradnik nie dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak będę rodzicem, to czemu nie ? Póki co nie potrzebuje takiego poradnika. ;)

    OdpowiedzUsuń