poniedziałek, 21 czerwca 2021

Otchłań Pożądania

Tytuł: Otchłań pożądania
Tytuł oryginału: Broken
Autor: Megan Hart
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: HarperCollins

"Potrzebowałam go i wydawało mi się, że on potrzebuje mnie. Granice między dobrem a złem, przyzwoitością a jej brakiem nie są wyraźne, gdy w grę wchodzą sprawy sercowe. Nikt, kto tego nigdy nie czuł, nie ma prawa osądzać innych, a ci, którzy tego doświadczyli, nie będą ferowali wyroków."


Saddie jednego dnia każdego miesiąca nazywa się inaczej i jest kim innym - niebieskowłosą inforatyczką Sassy, szaloną druhną Amy, chichoczącą Brandy czy przekorną Mary. Każda z tych dziewczyn to inna gorąca historia opowiadana przez Joego. Saddie zawsze cierpliwie jej słucha i wyobraża sobie, że to ona. Tak wygląda ich relacja, która w tym momencie nie może wyglądać inaczej.


"Muszę wiedzieć, kim jestem. Jak możesz mówić, że mnie znasz, skoro ja sama siebie nie znam?" 

 

Saddie na co dzień znosi trudy opieni nad sparaliżowanym mężem. Adam już nie jest tym samym człowiekiem co kiedyś. Jest opryskliwy, zgryźliwy i nienawidzi swojego życia. Na każdym kroku wszystko utrudnia Saddie. Kobieta jednak go kocha i nie zamierza opuścić. Jedyne na co sobie pozwala, to krótkie spotkania z Joem i słuchanie jego namiętnych wspomnień.


 "– Nie tylko ja opowiadałem historie, Sadie. Przez dwa lata widywałem cię co miesiąc. Nie tylko ja opowiadałem historie – powtórzył. – Po prostu używałem więcej słów, i tyle."

Tak jak pisałam poprzednio, że kolejna książka jest lepsza od poprzedniej, tak samo było i tym razem. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie, chociaż początkowo ciężko było mi się wdrożyć. Z czasem jednak historia nabrała kształtów i zaczęłam ją lepiej rozumieć. Podobnie jak bohaterkę, którą szczerze polubiłam. Sam opis z tyłu książki niewiele mi o niej powiedział, a czytając miałam okazję dobrze ją poznać i problemy, z którymi się na co dzień mierzyła. Otchłań pożądania to najlepsza książka autorki, jaką miałam okazję czytać.   


Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.


Moja ocena:
8/10

5 komentarzy: