sobota, 5 lutego 2022

Kufer tajemnic

Tytuł: Kufer Tajemnic
Autor: Anna Bichalska
Cykl: Błękitne Brzegi (3)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 448
Wydawnictwo: HarperCollins


"Dalej już słowa płynęły same. Sama zaczynała wierzyć w swoje kłamstwa, a kiedy skończyła opowiadać, nie wiedziała już, czy to wszystko jest zmyśleniem, czy może jednak prawdą. Może naprawdę tak było?"

 

Magdalena odkrywa na strychu zakurzony, stary kufer. W śrdoku znajduje list od dawno zmarłej matki. Kufer należał kiedyś do Stefanii - młodej kobiety, która zaginęła dwa lata przed wojną i już nigdy jej nie odnaleziono. O samej Stefanii nie wiadomo prawie nic, poza tym, że była bliską przyjaciółką prababki Magdaleny. Na odkrycie czeka także sekret jej matki, a zaginięcie Stefanii to tylko część o wiele bardziej skomplikowanej historii.

 


 "A może i to było kłamstwem? Kolejnym z wielu?" 

Magda wyjeżdża z córką Hanią na wakacje do pobliskich Białych Brzegów, gdzie mieszka jej starsza krewna. Kobieta próbuje rozwikłać tajemnicę Stefanii, a także i swojej matki. Czy pomimo tylu lat, Magdalenie uda się rozwikłać nurtującą ją tajemnicę?


 "Może kiedyś uda jej się odkryć prawdę, może kiedyś będzie miała na to dość siły." 

Uwielbiam tajemnice, zagadki i historie z przeszłości. A tutaj było ich wiele. Początkowo tajemnice tak niewiele zdradzały, że aż zaczynałam gubić się w fabule, ale z czasem dowiadywałąm się coraz więcej i wszystko układało się w całość. Napięcie i ciekawość jednak nie opuściło mnie aż do końca powieści, bo zagadki tylko się mnożyły, a tajemnice wciąż pozostawały nieodkryte. Dawno już nie czytałam książki, która zaintrygowałaby mnie do tego stopnia, że nie potrafiłam jej odłożyć, doki nie poznałam całej historii bohaterki, w tym przypadku Stefanii, bo to jej historia zaciekawiła mnie najbardziej.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.

Moja ocena:
9/10
 

8 komentarzy:

 1. Twoja recenzja na pewno zachęci wielu czytelników do sięgnięcia po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Choć Twoja recenzja bardzo mnie zaintrygowała, to chyba jednak nie jest to typ książki, która przypadłaby mi do gustu. Aczkolwiek moje siostra uwielbia takie klimaty, a Ty dałaś jej bardzo dobrą ocenę, więc jej podeślę!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo Twojej recenzji nie sięgnę po tą książkę. To zupełnie nie mój target i myślę, że ta powieść zwyczajnie nie przypadłaby mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie, ale wolę książki jednotomowe :) Chociaż czasem i po serie też sięgam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba wiem komu polecić tę książkę. Cytat wiele wnosi i daje obraz na co można liczyć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam ten moment w książkach kiedy to co wcześniej było niejasne zaczyna układać się w całość :). Kusząca książka i podoba mi się okładka :)

  OdpowiedzUsuń