czwartek, 2 czerwca 2022

Pieprz i sól

Tytuł: Pieprz i sól
Autor: K.A. Figaro

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 318

Wydawnictwo: Lipstick Books

 

"Gdy ktoś kocha, przeważnie staje się miękki i beznadziejny. Nie ma skorupy, tylko daje się chłostać, a potem płacze i żali się, że mu się nie układa. Nie. To nie dla mnie. Wolałam konkrety. Szybkie zaspokojenie. Odrobina romantyzmu i uniesień, owszem, ale bez przesady."

 

Gaja za namową przyjaciółki wybiera się w bardzo odważny strój i wspólnie udają się do niedawnopowstałego klubu w stolicy. Przy wypitym alkoholu, impreza wymyka się spod kontroli i dziewczyny są zmuszone opuścić klub. Na domiar złego w sieci ląduje kompromitujący filmik z Gają w roli głównej wykłócającej się z ochroniarzem. Oprócz kobieta ma także złamaną kostkę i obawia się zwolnienia z pracy.


 "Iza była śliczna, drobniejsza niż ja i delikatniejsza. Mimo to świetnie się uzupełniałyśmy. Jak pieprz i sól w dobrym rosole."

Mimo obaw, Gaja zachowała pracę. Podczas rekonwalescencji poznała przystojnego mężczyznę. Po powrocie do pracy okazało się, że musi współpracować z właścicielem, który wyrzucił ją z klubu. Szybko okazuje się, że między nią, a mężczyzną jest potężna chemia. Gaja bardzo szybko znajdzie się w miłosnym trójkącie i co rusz pojawia się pytanie, króry mężczyzna okaże się tym, którego potrzebuje.


"Czasami byłam złą kobietą. Niczym sól posypana na rany. Piekłam do żywego i wrzynałam się głęboko. Ale pieprzyć to - pomyślałam. Byłam solą i już! "


Mam mieszane uczucia co do tej książki. Może zacznę od początku. Niezbyt polubiłam bohaterkę. Miałam wrażenie, że autorka nie do końca wiedziała jak ją stworzyć. Gaja była niezależną kobietą, dla której praca i sukces były najważniejszymi wartościami. Nie chciała się wiązać, przerażały ją związki ale ważne dla niej było zaspokojenie pożądania. Z drugiej strony lubiła romantyczne gesty i zanim poszła z facetem do łózka musiała być z nim co najmniej na trzech randkach. Dla mnie to trochę nielogiczne, nie trzyma się to kupy. Nie miałam problemu z tym, że jednocześnie spotykała się z dwoma mężczyznami, jednakże denerwowało mnie, że jeden z nich liczył na coś znacznie więcej niż przypadkowy seks, a ona nie do końca potrafiła mu odmówić przez co komplikowała całą sytuację między całą trójką. Po połowie powieść zaczęła mnie wciągać i poza absurdalnym wykreowaniem bohaterki, cała fabuła przypadła mi do gustu. A zakończenie było dla mnie odrobinę zaskakujące. Wszystko wskazuje na to, że historia będzie miała swoją kontynuację, którą chętnie przeczytam. Mam nadzieję, że tym razem bohaterka będzie o wiele lepiej wykreowana.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Lipstick Books.

Moja ocena:
6/10
 7 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się dość średnia, więc raczej nie będę jej czytała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię takich niezdecydowanych lasek. Nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że też bym nie polubiła głównej bohaterki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, czy szukasz pożyczki konsolidacyjnej zadłużenia, pożyczki niezabezpieczonej, pożyczki biznesowej, pożyczki hipotecznej, pożyczki samochodowej, pożyczki studenckiej, pożyczki osobistej, kapitału podwyższonego ryzyka itp.! Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym z niskim i rozsądnym oprocentowaniem 2%. Wyślij e-mail na adres: christywalton355@gmail.com

  OdpowiedzUsuń