czwartek, 23 listopada 2023

Nie nasza godzina

Tytuł: Nie nasza godzina
Autor: Ewelina Dobosz
Rok wydania: 2023
Liczba stron: 332
Wydawnictwo: Amare

 

"Nasze oficjalne spotkanie było niemożliwe.
Tak, wiem, że na nie nalegałem, ale robiłem to tylko dlatego, że wiedziałem, że się nie zgodzi...
A ja nie mogłem zdjąć maski."

 

 

Laura życje w dwóch światach. Pierwszym jest szkoła prywatna, gdzie uczy dzieci i rozwija zawodową pasję. Drugi to świat wirtualny, gdzie od roku romasuje z mężczyzną o imieniu Paweł. Oboje wiedzą o sobie wiele, ale nigdy się nie spotkali. To Laura postawiła taki warunek i nie zamierza zmienić tej decyzji, pomimo że mężczyzna nalega, aby w końcu się spotkali.


  "Udaję w domu. Muszę udawać poza domem. Tylko z tobą mogę być sobą."

Internetowa znajomość robi się dla Laury coraz bardziej ważna. Pomimo wielu złych przeczuć, kobieta decyduje się na spotkanie w realu. To sprawia, że Paweł zaczyna się wycofywać. Okazuje się, że mężczyzna nie był z nią do końca szczery i zataił istotne fakty ze swojego życia. Zraniona i rozczarowana Laura postanawia odciąć się od tego mężczyzny, który tak ją oszukał, i skupić się na pracy. Nie będzie to jednak takie proste, bo mężczyzna nie zamierza z niej zrezygnować, a jej dwa światy są w rzeczywistości o wiele bliżej, niż do tej pory myślała...


 "Nie bój się być sobą."

Tak bardzo chciałabym Wam powiedzieć dlaczego kocham tą książkę, czym mnie urzekła, co jestw niej takiego wyjątkowego... ale nie mogę. Żeby to wszystko wyjaśnić, musiałabym za wiele wyjawić i zdradzić kim w rzeczywistosci jest Paweł, a tego nie mogę zrobić. Nie mogę Was pozbawić przyjemności z odkrywania tego. A muszę Wam się przyznać do tego, że chociaż mogło się wydawać oczywiste kim on jest, to ja miałam w głowie mnóstwo scenariuszy, ale na to, jak rozegrała to autorka, nie wpadłam. No nie byłobu z mojej strony tylu ochów i achów, gdyby nie to, że po prostu pokochałam tego mężczyznę. Nie miał on łatwo, musiał się poświęcić dla bliskiej osoby, nie mógł postąpić egostycznie, a tak bardzo tego chciał... Serce mi się łamało, kiedy wyobrażałam sobie co musiał czuć. Laurę również bardzo polubiłam. Nie zawsze się z nią zgadzałam ale nie mogłam jej odmówić dobrych intencji. Powieść niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny, który czuć w każdym słowie. Ta historia porwała mnie, zawładnęła mną. Odebrałam z niej też cenną lekcję. Pokazała mi jak ważne jest życie i że należy żyć jego pełnią, bo nigdy nie wiemy kiedy nadejdzie koniec. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Amare.

Moja ocena:
10/10

 

7 komentarzy:

 1. Już od momentu zapowiedzi ta książka mnie ciekawi, więc na pewno ją kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ intrygująca recenzja, chętnie bym przeczytała tą książkę 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już wiem kim jest Paweł i jak ta historia się zakończyła. Polecam wszystkim :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie bym przeczytała, bardzo mnie zachęciłaś do sięgnięcia po tę powieść :)
  https://apetycznie-klasycznie.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi bardzo ciekawie. Oryginalnie. Będę miała ten tytuł na oku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo zachęcająco napisałaś

  OdpowiedzUsuń
 7. Już kupiłam, czeka na swoją kolej :)

  OdpowiedzUsuń