poniedziałek, 17 lipca 2017

Czarna Godzina

Tytuł: Czarna Godzina
Tytuł oryginału: The Darkest Hour
Autor: Erin Hunter
Data wydania: lipiec 2017
Liczba stron: 374
Wydawnictwo: Nowa Baśń 

"Na krawędzi płaskowyżu znów przystanęli i spojrzeli
przed siebie na zupełnie inny krajobraz. Zamiast nagich
zboczy pagórków Ogniste Serce widział rozrzucone wśród
pól i żywopłotów siedliska Dwunożnych. "


Klan Pioruna jest po niezwykle niebezpiecznej i tragicznej bitwie. Wyszedł z niej jednak zwycięsko pomimo wielkiej straty, jaką była śmierć jednego z najważniejszych kotów. Teraz klan pioruna musi przygotować się na kolejne ataki wrogów, a przy tym sprawdzać, czy we własnych szeregach nie kryją się zdrajcy. Wygrana bitwa nie zakończyła wojny. Nowy przywódca musi stanąć na czele klanu i zmierzyć się z największym wrogiem, który wciąż pamięta, jak ten, odkrył jego plany i zniweczył je. Właśnie nadszedł czas, w którym mają spełnić się wszystkie przepowiednie... To czas narodzin bohaterów.  


"Żegnaj, Błękitna Gwiazdo." 

To już, niestety, ostatni tom opowiadający losy wojowniczych kotów. Wojownicy to międzynarodowy bestseller. Czarna Godzina jest finałem fantastycznych przygód naszego kocura Ognistego Serca, ale także pozostałych wojowników klanu Pioruna. 

Ogniste Serce musi po raz kolejny wykazać się odwagą i lojalnością wobec swojego klanu. Klan Pioruna znajduje się w trudniejszym położeniu niż do tej pory. Autorka nie szczędziła opisów żalu po stracie ważnego kota, nie szczędziła także strachu o małego kociaka. Wszystko przedstawiła z drobiazgową starannością. W powieści widać również subtelny wątek romantyczny, a także polowania i bitwy. Dzięki temu książka trafia do wszystkich, każdy znajdzie w niej coś dla siebie. 


"W jej zielonych oczach płonął gniew."

Wojownicy do świetna odskocznia od typowych powieści fantasy, gdzie, tym razem, głównymi bohaterami są koty, a nie, ludzie. Czarna Godzina to spektakularne zakończenie tej cudownej serii, więc została napisana z wielkim rozmachem. Od początku do końca czytelnik towarzyszy kotom przezywając z nimi chwile grozy, dumy, smutku i radości. Wkraczając do obozu można poznać jego prawa i zasady, a także członków, ich lojalność i oddanie. W tej powieści pobrzmiewa subtelna magia, która napełnia czytelnika, przenika go i porywa w świat niezwykłych przygód. 

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nowa Baśń.

Moja ocena:
10/10  

1 komentarz:

  1. Świetny pomysł! Koty w głównej roli zawsze dobrze się sprawdzają, udowodnił już to Bułhakow w "Mistrzu i Małgorzacie". Nie czytałam przyznam szczerze żadnego tomu, niestety też o tym nie słyszałam, nad czym bardzo ubolewam.

    OdpowiedzUsuń