wtorek, 17 kwietnia 2018

Droga Duchowego Czarodzieja

Tytuł: Droga Duchowego czarodzieja
Tytuł oryginału: The Way of The Wizard: Twenty Spiritual Lessons of Creating the Life You Want
Autor: Deepak Chopra
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 200
Wydawnictwo: Sensus


"Wser2cu nas samych wszyscy jesteśmy ufnością. Byt i 
miłość również są wrodzoną 
częścią nas samych, ale to zaufanie pozwala nam oddychać z 
lekkością, akceptować ducha ziemi jako naszego własnego."

Jakiś czas temu skupiłam się na poszukiwaniu własnego "ja" pośród wielu problemów i zawirowań. Chciałam odnaleźć siebie i stwor2zyć sobie takie życie, w którym będę szczęśliwa. Chyba każdy z nas poszukuje właśnie tego- szczęśliwego życia. Czytałam wiele poradników, mieliście też okazję przeczytać kilka recenzji. Skusiłam się także na ten przewodnik po własnym wnętrzu z perspektywy czarodzieja.


"Teraz spróbuj sobie wyobrazi, jak Twoja świadomość znika."
Co ma wspólnego czarodziej z rozwojem duchowym? Świat magii, heroicznych bohaterów, odważnych zmian i niesamowitych przygód. Dziś wracamy do mitów, by odkryć zaskakująco aktualne pr2awdy, które poprowadzą nas w rozwoju duchowym.

Dlaczego dziś potrzebujemy czarodziejów? Zapomnieliśmy, że wszystkie opowieści o magii sprowadzają się do transformacji rzeczywistości. To nie zaklęcia, artefakty lub rytuały sprawiają, że wierzymy w czarodziejską moc, ale umiejętność wprowadzania zmiany. Ta książka to przewodnik po życiu, która uczy jak stać się jego czarodziejem.


"Artur skinął głową. Miał zaledwie dziesięć lat. W swoim życiu poznał jedynie Merlina, nikogo innego."


Książka bardzo specyficzna. Zawiera ciekawe dialogi i przydane informacje, wskazówki jak poznać siebie. Przyznam szczerze, że spodziewałam się czegoś innego. Trochę się zawiodłam, bo liczyłam bardziej na poradnik o samorozwoju, a dostałam rozmowy o czarodziejach. Nie do końca czegoś takiego potrzebowałam i przebrnęłam przez książkę z lekkim przymrużeniem oka.

Za książkę Dziękuje Wydawnictwu Septem.

Moja ocena:
6/10   

2 komentarze: