sobota, 16 kwietnia 2016

Powrót do Daringham Hall

Tytuł: Powrót do Daringham Hall
Tytuł oryginału:Daringham Hall - Das Erbe 
Autor: Kathryn Taylor
Rok Wydania: 2015
Liczba stron: 295
Wydawnictwo: Otwarte 


"Jeśli ktoś staje się dla nas ważny, jeśli dopuszczamy go zbyt blisko, jesteśmy bezbronni wobec bólu, jaki może nam zadać."

Ben Sterling to bogaty i przystojny biznesmen z Nowego Jarku pracujący w branży IT. Prywatnie - zamknięty w sobie i powściągliwy unika uczuciowego zaangażowania i głębszych relacji. Nie chce być uzależniony od nikogo. Pewnego dnia dowiaduje się jednak, że jego matka w dniu jego narodzin była żoną niejakiego Ralpha Camdena, głowy szlacheckiego angielskiego rodu. Jako prawowity spadkobierca rodzinnej posiadłości Camdenów – Daringham Hall – Ben wyrusza do Anglii, by zemścić się na ojcu za krzywdę wyrządzoną matce. Tuż po przybyciu zostaje jednak pobity i okradziony w związku z czym doznaje amnezji. Ratuje go Kate, tutejsza weterynarz, która z czasem ulega jego urokowi. Między nimi wybucha namiętność. Czy Kate zdoła zawrócić Bena z drogi zemsty?


"(...) w jej oczach zawsze jest jakiś smutek, cień, który nieustannie jej towarzyszy, nadając spojrzeniu głębię, która od samego początku zwróciła jego uwagę. Budziła w nim coś, co wydawało mu się znajome, choć nie umiałby tego wyjaśnić."


Daringham Hall dla Camdenów to priorytet, to styl życia. Pomimo, że są dobrzy i chętnie pomagaliby innym, to drzemie w nich lekka wyniosłość, która zawsze okazują wrogowi. Są nieprzyzwoicie bogaci i pewni siebie. Całą harmonię burzy jednak Ben Sterling zgłaszając pretensję do posiadłości.


"Czuła się tak, jakby w jej żyłach płynęło czyste szczęście, rozpalając w niej ogień, który poznała dopiero wtedy, gdy go pokochała. Nie dało się go powstrzymać, topił wszelki opór, aż stała się jednym wielkim pragnieniem."


  
Powrót do Daringham Hall to pełna subtelnej erotyki romantyczna trylogia, w której miłość może ocalić teraźniejszość. Nie jest to kolejny nudny erotyk, ale romans obyczajowy delikatnie owiany erotyką. Fabuła rozpoczyna się jakby od końca, lecz nie zdradza zakończenia, co bardzo pobudza ciekawość. Pełna tajemnic i intrygująca powieść, której sceny przywodzą na myśl sceny z ze starych filmów o rezydencjach i inspirują...


Moja ocena:
10/10 
 

 

4 komentarze:

 1. Nie byłam przekonana co do tej książki, Ale patrząc na twoją ocenę chyba się będę musiała zastanowić, czym była moja niechęć uzasadniona. Książka może mi się spodobać. :) Na pewno postaram się złapać ją w swoje rączki ;)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie przeczytam tę książkę ;) Już jakiś czas temu chciałam się za nią zabrać, ale ciągle mi nie było po drodze. Teraz będę musiała to przyspieszyć i wcześniej się za nią zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja niestety nie mam nie tę książkę ochoty, ponieważ styl autorki nie do końca mnie przekonuje. Jednak Cieszę się, że Tobie się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mam ją od dawna w planach, szczególnie, że ostatnio zakochałam się w Downton Abbey. pozdrawiam :)
  wyznaniaczytadloholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń