piątek, 1 kwietnia 2016

Turkusowa Dusza

Tytuł: Turkusowa Dusza
Autor: Marta Kopeć
Rok Wydania: 2015
Liczba Stron: 711
Wydawnictwo: Psychoskok


 "Turkusowa Dusza" opowiada historię nastolatki mieszkającej w Nowym Jorku. Pamela pochodzi z patologicznej rodziny. Nie może znieść swojego życia i postanawia wyprowadzić się do małego mieszkanka pozostawionego przez brata. Kiedy przemierza ulicami Nowego Jorku w poszukiwaniu owego mieszkania, zostaje zaatakowana i śmiertelnie raniona nożem. Wykrwawiając się zawiera pakt z diabłem. Nieoczekiwanie pakt ten wiąże ich na pewien czas. 

"Fabian wyrwał się swojej siostrze z objęć, klękając obok Pameli. Obrzucił bruneta najgorszym z możliwych spojrzeń."

Ale demon nie jest jednak jedyną nieziemską postacią. Pojawia się również Anioł Stróż dziewczyny- Fabian. Ma on za zadanie opiekować się nią i chronić ją przed Dagonem. Jednak nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Pam zaczyna coś czuć do szatana. Niebawem zazdrośnicy zaczynają walczyć między sobą o dziewczynę Nie tylko o jej duszę, ale także o... jej względy. 
Powieść zawiera bardzo intrygującą fabułę, ogromną ilość akcji i wątków. Literacki świat "Turkusowej Duszy" zapełniają wszystkie możliwe stworzenia: demony, wampiry, czarownice, anioły...

Książka Marty Kopeć jest bardzo przyjemną lekturą, którą bardzo lekko się czyta. Znajduje się w niej miejsce na romans , na rozbawienie, na strach, ale przede wszystkim na refleksję. Granice między istotami nadnaturalnymi- aniołami i demonami- są nie do zatarcia. Daje to możliwość zastanowienia się nad wyborem drogi życiowej. Autorka nie zawarła w niej jednak odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Pokazała jedynie drogę, którą wybrała Pamela. 

"-Wiem. Ale czy demony właśnie nie kłamią?- uśmiechnęła się delikatnie.- Uczę się od najlepszych." 

Książka jednak nie jest idealna. Posiada kilka wad. Pierwszą z nich jest początkowe zachowanie dziewczyny. Była bardzo rozkapryszona. Miała do wszystkich żal. Zachowywała się bardzo nieodpowiedzialnie. Była również niezdecydowana co do wyboru pomiędzy Fabianem, a Dagonem. Jednak jej późniejsza zmiana podziała na książkę dodatnio. Drugim minusem jest to, że książka jest zbyt długa. Lepiej by było, gdyby autorka usunęła część historii lub podzieliła powieść na dwie części. Jednak pomimo tych drobnych wad oceniam książkę bardzo pozytywnie. Czytając ją ciężko mi było się od niej oderwać. Gorąco polecam ją miłośnikom fantasy i mitologii, jak również osobom, które mają ochotę na refleksję.


Moja Ocena:
8/10 

 

2 komentarze:

 1. Byłoby mi niezmiernie miło gdybyś odwiedziła mojego fanowskiego bloga o aktorce Natalii Oreiro, którą możesz znać z telenoweli "Zbuntowany Anioł". Co Ty na to, żebyśmy dodały się do obserwatorów?

  Moją pasją jest również robienie szablonów, więc jakbyś potrzebowała pomocy bądź miała jakieś pytania, czy może po prostu chcesz jakoś zmienić wygląd swojego bloga, pisz śmiało!

  nataliaoreiro-pl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam Ci szczerze, że niezmiernie mnie zaintrygowałaś tą książką. Lubię taką tematyke:) O ile początkowe zachowanie bohaterki minie przeszkadza, to zastanawiam się czy faktycznie ta powieść nie jest czasem niepotrzebnie wydłużona...

  Pozdrawiam ciepło! U mnie już nowa recenzja;)

  OdpowiedzUsuń