sobota, 10 czerwca 2017

Cabin Porn

Tytuł: Cabin Porn. Podróż przez marzenia- lasy i chaty na krańcach świata.
Tytuł oryginału: Cabin Porn
Autorzy: Zach Klain, Steven Leckart, Noah Kalina
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 350
Wydawnictwo: Smak Słowa


"Spędzanie czasu w klonowej chacie to również rozstawanie się z zimą i rozkoszowanie się nadchodzącą wiosną."  


Kiedy słyszymy słowo "dom" dla każdego z nas ma ono inne znaczenie. Ważne jest przede wszystkim to, jakie mamy doświadczenia z tym związane. Jedni będą myśleć jedynie o budynku, w którym zamieszkują i z konieczności spędzają swój czas. Natomiast inni będą widzieć przed oczami wyobraźni kochającą się rodzinę, która niezależnie od miejsca przebywania potrafi stworzyć dobrą i miłą atmosferę. Wtedy okaże się, że dom, to przede wszystkim bliscy ludzie. Przekonajmy się jaki pomysł na dom mają ludzie w różnych zakątkach świata w książce Cabin Porn.


"Uwierzyła, że budynek może stać się domem."


Tworzyli chaty z drewna, gliny, stali lub odzyskowych materiałów. Powstały w ten sposób  mieszkania w najodleglejszych zakątkach świata. Niektóre budowane w kilka dni, inne składane krok po kroku z dostępnych w danym momencie surowców, stają w równie malowniczych co ekstremalnych lokalizacjach: na lądzie, w konarach drzew, na wodzie, skałach i lodowcach. Klein – założyciel serwisu Vimeo i właściciel jednej z takich prywatnych chatek – przez lata kolekcjonował i umieszczał na swoim blogu fotografie chat nadsyłane przez znajomych i czytelników. W końcu umieścił uzbierane przez lata materiały w „Cabin Porn”.


"Marzyła mu się konstrukcja prosta, a zarazem odporna na działanie czasu." 

Z pozoru książka opowiada o domach, i to nie byle jakich, bo ulokowanych w pięknych miejscach i zbudowanych przez samych mieszkańców. Jednak Cabin Porn to przede wszystkim historie o ludziach, którzy uciekając od cyfrowego świata, spełniają swoje marzenia poprzez znalezienie swojego miejsca, które jest tylko ich. Książka opowiada o osobach, które prawdziwego życia szukają wśród szumu drzew i pięknych krajobrazów i tam odnajdują się jako konstruktorzy własnych, wymarzonych domów. Dziesięć historii zilustrowanych zostało pięknymi zdjęciami, a samych fotografii ciekawych budynków znajduje się w niej ponad dwieście. 

Książka może być wspaniałym prezentem dla osób fascynujących się różnymi ciekawostkami, pasjonujących się architekturą, bądź zwykłym majsterkowaniem, a także dla pasjonatów wszystkiego co niezwykłe, przyrody i natury.
   
Za egzemplarz serdecznie dziękuję Portalowi Zażyj Kultury

Moja ocena:
10/10   

1 komentarz:

  1. Wiedźmowa Przyjaciółka to maniaczka architektury z zawodu więc na pewno jej się spodoba.

    OdpowiedzUsuń