środa, 28 czerwca 2017

Dziewczyna z nagietkowym szalem

Tytuł: Dziewczyna z nagietkowym szalem
Tytuł oryginału: A Fall of Marigolds
Autor: Susan Meissner
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Kobiece 

"W moim sercu jednak zamiast radości pojawiał się stopniowo niepokój, czułam się coraz bardziej nieswojo. Jak gdyby Ellis zapomniała, kim jestem, albo co gorsza, zamknęła przede mną swe bramy w chwili, gdy ją opuściłam."


Clara Wood straciła w pożarze szwalni ukochanego. Pomimo, że znała Edwarda zaledwie dwa tygodnie, nie potrafi sobie poradzić z jego odejściem. By o wszystkim zapomnieć, oddaje się pracy na wyspie Ellis. Ma tam do czynienia z niebezpiecznymi chorobami przywożonymi przez imigrantów. Pracuje jako pielęgniarka opiekując się tymi, którzy zostali zarażeni. Poznaje tam Anderw, który dopiero co stracił świeżo poślubioną żonę. Mężczyzna ma przy sobie jej szal w nagietki. Clara łączy się z nim w tym bólu. Łączy ich także pewna tajemnica, którą kobieta odkryła przypadkowo. Clara będzie musiała podjąć decyzję co zrobić z odkrytą prawdą i co zrobić ze swoim życiem.

  
"Ethan po raz kolejny wziął moją dłoń, trzymając ją tak, by dać mi do zrozumienia, iż nie byłam z tym wszystkim sama."

Taryn cudem przeżyła wydarzenia wrześniowego poranka. Była umówiona z mężem w jednej z restauracji, by przekazać mu cudowną nowinę. Zatrzymała ją klientka, która przekazała jej szal w nagietki do reprodukcji. Te parę minut uratowało Taryn przed śmiercią. Zmierzała ona bowiem do budynku, w którym czekał na nią mąż. Do budynku, który parę minut przed jej przybyciem został zaatakowany. Mąż padł ofiarą ataku na World Trace Center, a ona tylko cudem uniknęła śmierci. Pomimo, że minęło już dziesięć lat, kobieta nie potrafi pogodzić się z tą stratą. Jednak jest też tajemniczy mężczyzna, który uratował jej wtedy życie. Teraz po raz kolejny może jej pomóc.  

  
"Szczęście to jest coś takiego, co sprawia, że czujesz się, jakbyś mógł przenosić góry." 

Te dwie historie łączy ból, strata, odnajdywanie szczęścia w życiu, a także obwinianie się za tragedię. Clara obwinia się za śmierć Edwarda, bo znalazł się on na piętrze, na którym wybuchł pożar ze względu na nią. Zaprosił ją na zwiedzanie jednej z hal. Gdyby nie to, byłby na innym piętrze razem z innymi księgowymi i przeżyłby pożar. Taryn obwinia się za śmierć męża, bo to ona zaproponowała spotkanie w restauracji tego budynku. Obie kobiety muszą zmierzyć się na nowo z minionymi wydarzeniami, by odnaleźć spokój.

  
"Ludziom żyjącym w pośpiechu umyka wiele spraw." 

Dziewczyna z nagietkowym szalem to niezwykle wzruszająca historia o potędze miłości, bólu i stracie. Autorka stworzyła piękną opowieść o sile kobiet i o niespełnionych uczuciach, które kiedyś mogą odrodzić się na nowo, jeśli tylko zostaną odpowiednio zadbane. Dziewczyna z nagietkowym szalem to pełna tajemnic, ciekawych zwrotów akcji  książka. Niewątpliwie warto sięgnąć po tę pełną emocji powieść i zanurzyć się w dwóch niesamowitych historiach. 

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece

Moja ocena:
10/10      

6 komentarzy:

 1. Czytałam o tej książce już na Białym Notesie i Przyznam szczerze, że bardzo mnie zainteresowała ta lektura

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spodziewałam się, że ta powieść może być aż tak godna uwagi. Muszę zatem znaleźć wolną chwilę na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka bardzo dobra, choć smutna...

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie historie. Ta książka wzbudza emocje, a ja to w lekturach lubię najczęściej!

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie ją sobie kupiłam i mam ogromną ochotę zabrać się za jej czytanie. Dziękuję, że potwierdziłaś moje przeczucia co do tej książki :)
  Dziękuję za odwiedzinki :)

  OdpowiedzUsuń