niedziela, 22 października 2017

Bronagh

Tytuł: Bronagh
Cykl: Bracia Slater (1.5)
Autor: L.A. Casey
Data wydania: 2017
Liczba stron: 168
Wydawnictwo: Kobiece


"Dominic uśmiechnął się czarująco tym swoim słynnym uśmiechem, przez który na ulicy zatrzymywały się zarówno kobiety, jak i niektórzy mężczyźni. Mogłabym godzinami patrzeć na jego dołeczki w policzkach, gdybym nie usłyszała tego, co właśnie powiedział Alec."


Kto czytał poprzedni tom, wie jak Bronagh miała ciężkie życie. Teraz zbliżają się jej dwudzieste pierwsze urodziny i dziewczyna nie marzy o niczym innym jak tylko o spokoju. Jednak ma przy swoim boku ukochanego mężczyznę, który nie wie co to spokój. Adrenalina to jego narkotyk. Chłopak kocha sport i życie w ciągłym ruchu. Bronagh wręcz przeciwnie. W dzień jej urodzin urządza prawdziwy sprawdzian wytrzymałości dziewczyny połączony z romantyzmem. Tylko czy dziewczyna to wytrzyma? Do tego kolejne dni będę prawdziwym sprawdzianem, przy którym urodziny, to była dopiero rozgrzewka? Czy Bronagh zdecyduje się walczyć i nadal stać u boku Dominica?
   
"- Muszę pożegnać się z moim skarbem i zapewnić ją, że wrócę.
- Przestań o mnie mówić jak o innej osobie.
- Shh, ona cię usłyszy.

Minęły już trzy lata od zakończenia książki Dominic. Trochę się od tego czasu pozmieniało. Branna wyprowadziła się domu Rydera, a Dominic wprowadził do Bronagh. Młodzi chcieli spróbować jak poradzą sobie sami i jaki to będzie miało wpływ na ich związek. Chłopak nadal realizuje się robiąc to co kocha, czyli walcząc. Bronagh jednak nie ma żadnych planów na przyszłość i nie wie co chciałaby robić. Wie, że cudownie by się czuła mogąc zajmować się dziećmi w domu. Z czasem jest pewna, że pragnie dzieci. Boi się jednak reakcji Dominica. Chłopak jest zachwycony jej pomysłem, jednak ma obiekcje co do samej Bronagh, która według niego zachowuje się dziecinnie. Przed nimi długa droga pełna wielu wątpliwości.

  
"Niespodzianka? Dla mnie? – zapytał. – Ale to twoje urodziny.
- To prawda, ale zrobiłeś dla mnie tak wiele, że chciałam dać ci coś w zamian […]
- Co to takiego? – zapytał "

Bronagh to cieniutko nowelka uzupełniająca historię Diminica i jego ukochanej. Powinna ona zaspokajać wszelkie niedosyty i pytania. Niestety po tej części mam jeszcze większy niedosyt i jeszcze więcej pytań oraz wątpliwości. Książka zakończyła się w momencie, w którym dopiero powinna się rozkręcać. Planowanie przyszłości przez bohaterów jest wciąż niejasne, a chciałabym się dowiedzieć jak radzą sobie z nowymi problemami, jak pracują nad sobą, czy w końcu doczekają się dzieci i kiedy... Akcja urywa się jakby autorce zabrakło już pomysłów. Mimo wszystko cieszę się, że mogłam śledzić dalsze losy Bronagh i Dominica.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Moja ocena:
7/10  

3 komentarze:

 1. Mam w planach tę serię :) Brzmi emocjonująco!

  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie części czekjąnaż przeczytam Żniwiarza i wezmę się za nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam już wszystkie części w wersji anglojęzycznej i jestem bardzo ciekawa polskiego tłumaczenia. Uwielbiam tę serię :)


  Pozdrawiam Agaa
  https://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń