środa, 11 października 2017

Podróżniczka

Tytuł: Podróżniczka
Tytuł oryginału: Traveler
Cykl: Poszukiwaczka (2)
Autor: Arwen Elys Dayton
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 476
Wydawnictwo: Uroboros "Poszukiwaczowi nie wolno zawłaszczyć athamenu innej rodziny. Poszukiwaczowi nie wolno zabić innego Poszukiwacza, chyba że w samoobronie.
Poszukiwaczowi nie wolno krzywdzić ludzi."

Quin od lat marzyła by stać się Poszukiwaczką. Od dzieciństwa wsłuchiwała się w niezwykłe opowieści o tych bohaterach, którzy ratowali ludzi. Ćwiczyła z wielkim zaangażowaniem i zapałem, by stać się godna, by stać się jedną z nich. Pragnęła, tak jak oni, wykorzystywać swoje niezwykłe moce, by czynić świat lepszym. Razem ze swym dalekim kuzynek Shinbou i ukochanym Jamesem przez lata ćwiczyła, by dołączyć do grona Poszukiwaczy. W chwili, gdy mają złożyć przysięgę, wszystko się zmienia. Okazuje się, że Poszukiwacze są zupełnie inni niż wyobrażali sobie to przez wszystkie te lata... Mimo to, Quin, postanawia być godną swego przeznaczenia i pragnie żyć w zgodzie ze swymi przekonaniami. Zamierza być taką Poszukiwaczką, jak jej legendarni przodkowie. Nie będzie to jednak wcale takie łatwe...

Uroboros
"Tyrani i złoczyńcy, strzeżcie się..."


Dla Quin, bycie Poszukiwaczką to wielki honor. Przeżywając wielki szok związany z odkryciem prawdy o obecnych Poszukiwaczach, postanawia przestrzegać zasad, w które uwierzyła i w które nadal wierzy. Wciąż zmaga się z tym o czym się dowiedziała. Jej ojciec jest mordercą, wuj- kłamcą, matka- ofiarą, a chłopak, którego kochała od dzieciństwa pragnie zemsty, a co najgorzej, na jej rodzinie. Na szczęście dziewczyna może liczyć na Shinobu, chłopaka, którego kocha z wzajemnością. Dziewczyna wie, że teraz, tylko jemu może zaufać. Pogrążając się w poszukiwaniach przeszłości, tworzą coraz to mroczniejszą teraźniejszość, otaczając się magicznymi, niezwykle niebezpiecznymi artefaktami. Quin i Shinobu trafiają na złowrogi plan rozpoczęty parę pokoleń temu, by unicestwić tradycję Poszukiwaczy...

  
"Shinobu przycisnął ramię do ramienia Quin i znowu ją przytulił. Przypomniała sobie o dzienniku w swojej kieszeni. Być może chłopiec był już wystarczająco przytomny, by go obejrzeć."
Fabuła książki jest niezwykła i bardzo wciągająca. Akcja pędzi jak szalona, a elementy magii wprowadzają pewną świeżość w ten nietuzinkowy świat.  Autorka stworzyła ciekawe postaci. Quin jest idealistką. Uwielbiam tę postać. Chce być dobra i zachowywać się jak należy. Chce być tą dobrą, pomimo otaczającego ją zła. Podziwiam ją za to. Shinobu również zdobył moją sympatię. W poprzednim tomie był mało wyrazisty i właściwie nie było prawie niczego za co miałabym go tak polubić. Teraz bardziej wysunął się na pierwszy plan., dzięki bliskim relacjom z Qun. Lubiłam w nim to, że zawsze był przy Quin, kochał ją, wspierał... Gdyby nie ich związek, pewnie byłby mi obojętny i nie zwróciłabym na niego uwagi. Z Johnem to zupełnie inna sprawa. Trzeba przyznać, że jest niezwykle kontrowersyjną postacią. Z jednej strony współczuję mu tego czego doświadczył, co spotkało jego i jego rodzinę, ale z drugiej stron potępiam chęć zemsty i to aż takiej. Tego, że nie potrafi wykorzystać szansy, którą dostał, by godnie żyć. On musi się mścić. Na rzecz tego rezygnuje ze szczęścia i miłości.


" Od tak dawna pragnąłem być z tobą, a teraz to się spełniło."

Książka pochłonęła mnie bez reszty. Fabuła wciągnęła mnie, a ciągłe zmiany narracji tylko potęgowały zainteresowanie i ciekawość. Najbardziej podobały mi się spojrzenia w przeszłość w rozdziałach Catherine. Chyba już tak mam, że we wszystkich książkach najbardziej interesują mnie wątki z przeszłości. Może ma to związek z tym, że uwielbiam historię, a może po prostu, te wątki są najciekawsze i zawsze prowadzą do czegoś niezwykle emocjonującego. 

Podróżniczka to bardzo udana kontynuacja serii. Zrobiła na mnie o wiele lepsze wrażenie niż Poszukiwaczka. To czego zabrakło mi w poprzednim tomie, dostałam tutaj z nawiązką. Do tego autorka wprowadziła nowych bohaterów. Najbardziej szokujące było jednak zakończenie, przez które nie mogę doczekać się kolejnej części.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Uroboros.

Moja ocena:
9/10  

3 komentarze:

 1. Kurczę, jakoś nie mogę sobie wyobrazić co takiego robili co poszukiwacze oprócz ratowania ludzi. W jaki sposób to robili? Coś czuję, że to niestety książka nie dla mnie. Tym razem odpuszczam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze ale koniecznie muszę nadrobić :)

  Pozdrawiam Agaa
  http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/2017/10/57-recenzja-bracia-slater-dominic-la.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Wcześniej nie słyszałam o tej książce, ale zapowiada się ciekawie :)

  https://sunreads.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń