poniedziałek, 9 października 2017

Wróć za mną

Tytuł: Wróć za mną
Tytuł oryginału: Follow Me Back
Cykl: Twisted Love (2)
Autor: A. Meredith Walters
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: YA!

"Bo kiedy życie robiło się za trudne, miałem najlepsze przyjaciółki na świecie, które potrafiły wszystko naprawić.
Były przy mnie zawsze, kiedy ich potrzebowałem.
Tęskniłem na nimi.
Dragi.
"Kiedy Maxx przedawkował i omal nie wykończył się na podłodze jednego z obskurnych klubów, a zarazem stracił miłość swego życia, postanowił zmieni swoje życie. Poszedł na odwyk, by udowodnić Aubrey, że to ona jest najważniejsza w jego życiu i jest w stanie zrobić dla niej wszystko. Zrobił to także po to, by móc ją odzyskać i u jej boku stać się lepszym człowiekiem. Ona jednak nie chce dać mu kolejnej szansy.
 


 "Musisz doświadczyć trudności, żeby uzmysłowić sobie, gdzie powinnaś się znaleźć. Jestem przekonana, że to, jak reagujemy w najbardziej przygnębiających chwilach naszego życia, świadczy o tym, jakim człowiekiem tak naprawdę jesteśmy."

Aubrey wiele ryzykowała wiążąc się z Maxxem. Związek z członkiem grupy był pogwałceniem zasad etycznych. Po wykryciu ich romansu, dziewczynę dopadły konsekwencje, które zaważyły na jej przyszłości. Aubrey niemalże straciła także przyjaciół. Całe jej życie legło w gruzach. Nie potrafiła także przebaczyć Maxxowi, że tak ją zawiódł. Że umierał na jej oczach. Akurat on... Teraz dziewczyna pragnie zawalczyć o siebie o swoje życie z dala od niego.

  
"Urojenia stały się moim nowym najlepszym przyjacielem."

Tak jak w poprzedniej części, na pierwszy plan wysuwa się uzależnienie. Autorka postanowiła dodatkowo wzbogacić książkę o ponowne odnajdywanie siebie, chęć lepszego życia, praca nad sobą, zaufanie i przebaczenie. 

Maxx musiał stoczyć na prawdę ciężką walkę, by wygrać z uzależnieniem. Potem czekało go zupełnie obce życie, w którym nie ma narkotyków, dzięki którym mógłby się wyłączyć i uciec od problemów. Chłopak musi zmaga się także ze starymi pokusami. Przeszłość wciąż drepcze mu po piętach. Narkotykowy świat nie zniknął tak po prostu. On wciąż istnieje i, co najgorsze, upomina się od siebie. Maxx musi wykazać ogromną siłę walki, by odciąć się od niego. Najważniejszym powodem i motywacją do tego jest Audrey, Dziewczyna jednak pragnie zamknąć rozdział pod tytułem Maxx.

  
"Wziąłeś to, co ci dałam, i rzuciłeś mi tym w twarz!

Aubrey straciła wiele. Ale dzięki temu chyba po raz pierwszy w życiu zastanowiła się czego tak na prawdę chce. Postanowiła najpierw naprawić siebie, by móc wieść życie z kimś innym. Bardzo podobała mi się rewolucja w jej życiu i odpowiedzialne podejście. Oczywiście popełniała błędy, ale przecież była tylko człowiekiem i jak każdy miała swoje słabości. Trzeba tez przyznać, że przechodziła załamanie, miała roztrzaskane serce i walące się życie... Nie oczekujmy od takiej bohaterki cudów...

Myślałam, że Twoim Śladem to najlepsza książką ever i myślałam, że ta już niczym mnie nie zaskoczy, że będzie nudna, no bo co tu może być ciekawego. Maxx będzie próbował zdobyć Aubrey, będzie łzawo, potem słodko.... Nie! Nic z tych rzeczy! Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Nie było przesłodzonych scen. Było bardzo realistycznie. Tak, że aż miałam wrażenie, że to wszystko dzieje się obok mnie, w prawdziwym życiu. Było wiele wzruszających scen. Płakałam jak bóbr. I wiecie co? Zazdrościłam bohaterom tego ich niezwykłego uczucia, zdolnego do takich poświęceń, wręcz heroicznych czynów, tego oddania się. 

Za tę niezwykłą książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu YA!

Moja ocena:
10/10
(a nawet 50!)   

5 komentarzy:

 1. Muszę się chyba w końcu zapoznać z tymi książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie pozostało zatem nic innego jak sięgnąć po pierwszą część ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety ta książka mnie nie zainteresowała...

  OdpowiedzUsuń
 4. Tęsknię za tymi książkami. <3 Są cudowne i boskie, kocham mocno. <3
  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń