środa, 3 marca 2021

Najpiękniejszy Sen

Tytuł: Najpiękniejszy sen
Tytuł oryginału:
The Brightest of Dreams
Autor: Susab Anne Mason
Cykl: Kanadyjskie wyprawy (3)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Dreams


"Wdzięczność, jaką na nią patrzył, sprawiła, że jej serce śpiewało. Ich spojrzenia spotkały się na kilka chwil, ale to wystarczyło, by fala gorąca oblała jej policzki."

 

Po śmierci ojca to Quinten Aspinall staje się głową rodziny. Matka jest ciężko chora, a on wyrusza do Kanady, by odszukać rodzeństwo wysłane do niewolniczej pracy. Pracodawca zleca mu przy okazji sprowadzenie swojej bratanicy, która uciekła z kanadyjskim żołnierzem. W nagrodę Aspinall ma otrzymać własną farmę.


 "Bardzo wtedy ceniła troskę męższczyzny, ale nie mogła się spodziewać, na jak mroczną drogę chce ją sprowadzić."

Julia Holloway jest w trudnym położeniu. Nie ma dobrze płatnej pracy i żyje w ciężkich warunkach. Aspinall ratuje ją w odpowiedniej chwili. Dziewczyna w ramach wdzięczności postanawia pomóc mu w odnalezieniu siostry. Mężczyzna za każdym razem namawia ją do powrotu do domu, jednak druzgocące wieści, które właśnie otrzymała, zmieniają wszystko, a jej powrót wydaje się niemożliwy, a uczucia, które się między nimi rodzą, tylko komplikują sprawę.


"Pełne uwielbienia spojrzenie, jakim go obdarzyła, wyjaśniło wszystko."

Najpiękniejszy sen to długo przeze mnie wyczekiwany trzeci tom jednej z najpiękniejszych serii napisanych przez Susan Anne Mason. Z żalem muszę przyznać, że ten tom wypada trochę słabo na tle poprzednich. To oczywiście nie znaczy,  że książka jest zła, ale zywczajnie nie pochłonęła mnie tak jak poprzednie. Mniej się zżyłam z bohaterami, nie przeżywałam aż tak mocno ich rozterek. Niemniej jednak bardzo ich polubiłam i trzymałam kciuki, żeby wszystko im się udało, a samą historię czytało mi się bardzo przyjemnie.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.

Moja ocena:
7/10

 5 komentarzy:

 1. Na tą książkę natykam się w Internecie już od jakiegoś czasu. Jednak to nie do końca moje klimaty, żebym zdecydowała się w ogóle zaczynać tą serię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie piszesz o tej książce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz słyszę o tej książce. Zapowiada się całkiem fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam już o tej książce, jak i całej serii. Wydaje się naprawdę interesująca i mam nadzieję, że będę miała okazję ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń