środa, 29 grudnia 2021

Decydujące starcie

Tytuł: Decydujące starcie
Tytuł oryginału:
The Fight for Forever
Autor: Meghan March
Cykl: Gabriel Legend (3)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Editio

"Serce mi się ściska, gdy to słyszę. Nie sądziłam, że blizny, które przed nami ukrywała, są aż tak głębokie. Zawsze była wesołą, rozrywkową dziewczyną, duszą towarzystwa, gotową podjąć każde najbardziej szalone wyzwanie. Tymczasem wewnątrz... Nie mogę powstrzymać się od myśli, że ona przez cały ten czas szukała jedynie poczucia bezpieczeństwa i przynależności."

Scarlett i Gabriel są szaleńczo w sobie zakochani. Nie mogą jednak w pełni cieszyć się swoim szczęściem. Scarlett wciąż prześladuje tajemniczy stalker, a ojciec i były chłopak niczego nie ułatwiają. Także o Gabrilea upomina się przeszłość...


 "Kiedy wy wszyscy graliście w warcaby, ja grałem w szachy." 

Moses Buford, największy i najgroźniejszy wróg Gabriela wrócił. I domaga się spłaty długu. Stawia ultimatum, od którego nie można uciec. Jakiejkolwiek decyzje by Gabriel nie podjął, i tak straci wszystko, a Scarlett nie może mu pomóc.


 "Miłość to najlepszy rozświetlacz na świecie."

Cykl o Gabrielu Legendzie jest w trochę innym klimacie niż inne książki Meghan March, chociaż czytając właśnie ten tom, nie czułam tego tak bardzo jak przy poprzednich. Nadal wszystko było stonowane, chociaż nie brakowało emocji. Bardzo podobało mi się tutaj pokazanie przyjaźni. Nie był to jakoś szczególnie rozbudowany wątek, ale był miłym urozmaiceniem romansu i gansterskiego życia. Jak to bywa u autorki, do samego końca nie mogłam przewidzieć zakończenia, w żadnym razie nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy, chociaż wcześniej przeczytałam serię, w której Moses był głównym bohaterem i poznałam go od tej dobrej strony. Ale ciii... Nic więcej Wam nie zdradzę. Jeśli jesteście ciekawi zakończenia historii Gabriela i Scarlett to przeczytajcie sami.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Editio.

Moja ocena:
8/10
 

4 komentarze: