wtorek, 21 grudnia 2021

The Kissing Booth 3

Tytuł: Ten ostatni raz
Tytuł oryginału:
The Kissing Booth 3 One Last Time
Autor: Beth Reekles
Cykl: The Kissing Booth (3)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 381
Wydawnictwo: Insignis

"Wiedziała, że będzie ciężko. Niewiele spałam w nocy, próbując uporać się z nowinami: tata nagle chodzi na randki, trzeba wybrać uczelnię... W każdym razie dzisiaj muszę załatwić tylko jedno - pożegnać się z domkiem przy plaży."

 

Życie Elle jest pełne dylematów. Kocha obu braci Flynnów i żadnego z nich nie chce stracić. Ale przyszedł czas, kiedy musi zdecydować, z którym z nich wybierze się na studia - z Lee na uczenię, o której marzyli od dziecka, czy z Noah na prestiżowy Harvard. Ma zaledwie kilka dni na podjęcie tej decyzji.


 "Cokolwiek to jest, możesz na mnie liczyć." 

Tymczasem Flynowie postanawiają sprzedać domek przy plaży. Noah, Lee i Ellie są tym rozczarowani i chcą spędzić w nim jak najwięcej czasu podczas tegorocznych wakacji. To właśnie tam Elle i Lee znajdują listę z dzieciństwa pełną szalonych rzeczy, które planowali zrobić przed pójściem na studia. Dzięki nim Elle zamierza przeżyć wyjątkowe lato zanim wszystko się zmieni.


   "Może nie byliśmy idealni, ale w tej chwili nie potrzebowałam niczego więcej."

Uwielbiam tą trójkę! I chociaż uważam, że wersje książkowe są lepsze, to niesamowicie cieszę się, że zostały one zekranizowane i tym łatwiej jest mi sobie wyobrażać bohaterów i jeszcze bardziej z nimi zżyć...

Dlaczego to już koniec? Nie chcę jeszcze żegnać się z bohaterami. Szczególnie nie w ten sposób. Jestem rozczarowana zakończeniem. Nie zgadzam się na to. Jest takie nijakie. I to po tym jak autorka rozstrzaskała moje serce na milion drobnych kawałeczków. Wszyscy, którzy śledzili losy Elle i Noaha mogą poczuć się rozczarowani i uważam, że zasługujemy na więcej, na bardziej emocjonujące zakończenie i bardziej efektywne... No ale cóż, nie chciałabym Was tym zniechęcać, bo cała historia oczywiście była cudowna, tak jak jej "poprzedniczki" i cudownie się bawiłam podczas czytania. Z pewnością wrócę do tej serii jeszcze nie raz.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Insignis.

Moja ocena:
9/10
 


8 komentarzy:

 1. Ah chyba mam chęć na taką młodzieżową książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaproponuję ten cykl młodzieży w mojej rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
 3. O książce nie słyszałam, ale chętnie ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki nie czytałam, ale oglądałam film. Nie zdradzając niczego powiem tylko tyle, że końcówka bardzo mnie zaskoczyła. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też,ale przede wszystkim rozczarowała i długo czułam żal do autorki.

   Usuń
 5. Lubię czasami czytać takie młodzieżowe książki :)

  Wesołych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam w planach przeczytania tej książki - po prostu nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam poprzednich części ani też nie oglądałam filmu. Nie jestem pewna, czy to do końca moje klimaty i czy jest w tej historii coś oryginalnego, co by mnie skusiło ;). Jednak wspomnienie o liście rzeczy do zrobienia przypomniało mi, że miałam sobie przygotować listę rzeczy do zrobienia przed 30-stką. Ciekawe, czy znalazłabym w tej pozycji dla młodzieży inspiracje. W końcu nie trzeba dorastać tak szybko ^-^.

  OdpowiedzUsuń