poniedziałek, 13 grudnia 2021

Spragnieni, by kochać

Tytuł: Spragnieni, by kochać
Autor: Anna Szafrańska
Cykl: Spragnieni (2)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 432
Wydawnictwo: Burda Książki

"Jeśli kogoś kochasz, tracisz część siebie, bo ta miłość sprawia, że inaczej patrzysz na świat, pojmujesz pewne sprawy, kształtujesz swój charakter i przyzwyczajenia. Dopasowujesz się do drugiej osoby, chcesz być przy niej najlepszą wersją siebie. Ktoś, kogo kochasz, definiuje cię i naznacza. Na całe życie."

 

Eryk wie, że Ewelina jest tą jedyną i jest zdeterminowany by ją zdobyć. Za wszelką cenę pragnie skruszyć mur, za którym dziewczyna się chowa. Zatrudnia się w tej samej knajpie co ona i próbuje jej zaimponować. Nie jest to jednak takie łatwe jak mu się wydawało i sporo jeszcze przed nim pracy, bo Ewelina to nie zwyczajna dziewczyna, która da się tak łatwo oczarować jego pięknym słowom i uśmiechowi.


 "Nie uciekniemy od popełniania błędów, ale one nigdy nie staną się naszą porażką, jeśli będziemy się na nich uczyć. Otrzepywać się, stawać na nogi, iść dalej." 

Ewelina pod maską chłodu kryje gorące uczucia i swój bagaż doświadczeń. Jest przemęczona, niewiele sypia i już nie pamięta, kiedy czuła się bezpieczna. Nie czuje, żeby zasługiwała na szczęście i odpycha od siebie każdego. Uważa, że jej bagaż jest zbyt ciężki, by mogła nim kogoś obarczyć, a szczególnie takiego chłopaka jak Eryk.


 "(...) wzajemne zaufanie i szczerość, a bez tych dwóch rzeczy… Miłość nigdy nie będzie miała szans się spełnić." 

Spragnieni, by trwać to drugi tom cyklu. W poprzednim tomie autorka przedstawiła toksycznych rodziców, tym razem postawiła na toksyczne rodzeństwo, a dokładnie starszego brata narkomana. Nie spotkałam się do tej pory z taką relacją i było to odświeżające. Szczególnie jestem wdzięczna autorce, że bardzo dobrze pokazała tutaj relacje i realia życia w takiej sytuacji. Ale to nie jedyny problem poruszony przez autorkę. Pokazała także, że pomimo przeciwności w każdej chwili można obrać nową drogę i zacząć zeminiać swoje życie, by przeżyć je tak jak się chce. Bardzo podobało mi się, że miałam okazję powrócić do bohaterów, których już wcześniej poznałam - Kuby i Ali, którzy w poprzednim tomie skradli moje serce.

Spragnieni, by kochać to bardzo poruszająca powieść, która pokazuje, że warto marzyć i podążać własną drogą. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Burda Książki.

Moja ocena:
9/10
 

5 komentarzy:

 1. Ten cykle chcę przeczytać i mam nadzieję, że wreszcie mi się to uda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przede mną jeszcze pierwsza część :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio mam ochotę na takie romantyczne książki. Jutro zacznę taką właśnie ale Świąteczną. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To chyba coś dla mojej bliskiej koleżanki. :)

  OdpowiedzUsuń