wtorek, 14 grudnia 2021

Kreol

Tytuł: Kreol
Tytuł oryginału: Creole Kingpin
Autor: Meghan March
Cykl: Magnolia (1)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Editio

 

"- W dupie mam, dlaczego tu jesteś. Stoisz pomiędzy mną a moją kobietą i nie mam problemu, żeby cię stąd usunąć. [...] - Lepiej więc zdecyduj tu i teraz. Jesteś gotowy za nią umrzeć? Bo ja tak. "

 

Magnolia jest przyjaciółką żony króla nowoorleańskiego półświatka. Jest twarda, silna i umie posługiwać się bronią. Uznała jednak, że przyszedł czas na spokój w jej życiu. Sprzedała swój nielegalny interes i wycofała się z branży. Liczyła, że teraz będzie mogła odpocząć od ciągłej walki. Przeszłość jednak nie zamierza jej na to pozwolić.


"
- Szach i, kurwa, mat, mamuśka"


Moses wyjechał z Nowego Orelanu przez nią. Teraz wrócił dla niej. Myślał o niej każdego dnia. Ale musiał poukładać wszystkie swoje sprawy, by móc o nią walczyć i wiedzieć, że nikt jej nie będzie z tego powodu zagrażał. Dobrze zna Magnolię i wie, że nie będzie tak łatwo ją odzyskać, szczególnie po tylu latach. Ona jest zranioną lwicą, która nigdy nie wybacza. Ale Moses się nie poddaje, a jego jedynym celem jest spędzenie przyszłości z nią.


"
Wszystko jest niemożliwe, dopóki ktoś tego nie zrobi."


Kocham twórczość Meghan March. I uwielbiam to, że sięgając po jej powieści, nigdy nie wiem co dostanę, ale wiem, że to będzie dobre...

Magnolia i Moses to dwoje ludzi o silnych osobowościach z bagażem doświadczeń i trudną przeszłością. Oboje twardzi, żyjący w brutalnym świecie, marzą o spokoju i ciepłym domu, gdzie poczują się bezpiecznie. Bardzo lubię takich bohaterów  - silnych i walecznych. Do tego autorka zaserwowała wątek romantyczny i gorące sceny. Bardzo podobała mi się postawa Mosesa, który od początku wiedział czego chce i walczył o to. Nie wahał się, nie zmieniał zdania. Uparciedążył do zdobycia kobiety, której pragnął. Do tego szanował ją, bronił i opiekował się. Po prostu mężczyzna idealny, którego szczerze polubiłam i nie mogłam wyjść z podziwu. Bardzo jestem wdzięczna autorce za wykreowanie takiego bohatera. Nieczęsto jest on spotykany w tego typu książkach - gdzie romans pomieszany jest z erotykiem i światem mafijnym. Oczywiście Mosesowi nie brakuje siły, brawury i bezwzględności. Są one jednak skierowane w stronę wrogów. 

Jeśli jesteście fankami autorki, to z pewnością ta książka Wam się spodoba. Jeśli jednak jeszcze jej nie znacie, to polecam zacząć od serii o Mouncie i Legendzie, bo ta dylogia do nich nawiązuje. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Editio.

Moja ocena:
9/10

4 komentarze: