niedziela, 31 grudnia 2017

Grzeszne Pragnienia

Tytuł: Grzeszne Pragnienia
Tytuł oryginału: Scandalous Desires
Cykl: Tajemnice Maiden Lane (3)
Autor: Elizabeth Hoyt
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 424
Wydawnictwo: Bis


"Zanosiło się ba jeden z tych rzadkich dni, gdy niebo nad Londynem miało pozostać błękitne, a słońce świeciło tak jaskrawo, że niemal można było uwierzyć w Boga i wszystkie jego anioły, w miłość matki i spełnienie niewinnych chłopięcych marzeń. "


Kiedy świat Silence Hollingbrook runął w gruzach, odnalazła szczęście i miłość przy podrzuconej jej malutkiej sierocie nazwanej przez siebie Mary Darling. Kobieta szybko przywiązała się do dziecka i pokochała je, a także stała się dla niego matką. Malutka Mary była dla niej największą pociechą, kiedy kobieta została wdową. Kiedyś zrobiła wszystko, by uratować mężczyznę, którego kochała. Teraz, kiedy jest sama, a z dzieckiem u boku odnalazła spokój, w jej życie po raz kolejny wkracza Czarujący Mickey z propozycją, której nie sposób odrzucić.


"Ona, Silence Hollingbrook, potulna wdowa bez środków do życia, stawiła oto czoło Czarującemu Mickeyowi O'Connorowi, piratowi, którego bał się cały Londyn." 

Pirat Mickey O'Connor miał trudne dzieciństwo. Wydobył się z okrutnej biedy i nie ma ochoty tam wracać. Jest królem przestępczego świata dzielnicy St. Giles. Bogactwa gromadził przez lata, ma wszystko czego zapragnie. Ma także wrogów, którzy stanowią dla niego i jego bliskich śmiertelne niebezpieczeństwo. Wie, że musi zapewnić bezpieczeństwo swojej córce, która jako najbliższa jego krewna narażona jest na gniew złych ludzi. Za dziewczynką jednak przychodzi kobieta, o której nie mógł zapomnieć, od kiedy spędziła noc w jego sypialni. Czy wystarczy mu swojego czaru, by usidlić piękną wdowę?


"Zaskoczyło ją ciepło jego ust. Trzymała na rękach dziecko, zamierzała więc tylko musnąć jego wargi swoimi, lecz przy tym mężczyźnie trudno było panować nad sytuacją." 

Silence i Mickey są cudownymi postaciami. Początkowo trochę się obawiałam, że powieść może nie do końca do mnie trafić, ale bardzo szybko się w nią wciągnęłam i patrząc z perspektywy czasu, uważam, że jest najlepsza z całej trylogii. Grzeszne Pragnienia to nie tylko przyjemny romans historyczny ale przede wszystkim cudowna, niezwykle emocjonująca i wzruszająca powieść pełna miłości.

Za książkę gorąco dziękuję Wydawnictwu Bis.

Moja ocena:
10/10   

1 komentarz: