środa, 6 grudnia 2017

Tajemnice Bostonu

Tytuł: Tajemnice Bostonu
Tytuł oryginału:  From This Moment
Autor: Elizabeth Camden
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Dreams


"Nos Stelli zmarszczył się lekko od zapachu starego papieru i skórzanych opraw, gdy zapuszczała się coraz głębiej w alejki magazynu. Romulus szedł za nią i z każdym krokiem czuła narastające podniecenie. Wymykało się ono racjonalności czy wymogom etykiety."


Stella West jest światowej sławy artystką. Jest niezależna i rozchwytywana. Jej niezwykły talent pozwolił jej na stworzenie dzieł, które znalazły swe miejsca na najlepszych i najsłynniejszych wystawach. Nic dziwnego, że kobieta nie zamierza przystać na propozycję pracy dla bostońskiego czasopisma pomimo usilnych nalegań od trzech lat. Wszystko jednak zmienia śmierć ukochanej siostry. Stella nie wierzy, że śmierć Gwendylon była zwyczajnym wypadkiem. Kobieta jest przekonana, że to było zabójstwo i zamierza tego dowieść. Rzuca wszystko i przyjeżdża do Londynu, by rozwikłać tę zagadkę. Potrzebuje jednak pomocy i wszystko wskazuje na to, że jedyną osobą, która może jej pomóc, jest mężczyzna, który od trzech lat usilnie przekonuje ją do podjęcia współpracy z jego czasopismem...


"Wybrała go spośród wielu innych." 

Romulus jest zawziętym kawalerem. Wciąż powtarza, że nie zamierza żenić się do czterdziestki. A to wszystko przez Laurę, ukochaną kobietę, która go odrzuciła i zdeptała jego miłość. Mężczyzna poświęca się wyłącznie czasopismu, które jest dla niego wszystkim. Wie, że rysunki Stelli West przyniosłyby mu jeszcze większą sławę, dlatego od lat usilnie zabiega o to, by ją pozyskać do swojego zespołu. Kobieta jednak nieustannie odrzuca jego propozycje. Pojawia się szansa, kiedy Stella przybywa do Bostonu. Romulus zamierza wykorzystać okazję i zrobić wszystko, by tylko zgodziła się dla niego pracować. 

Widząc, że kobietę interesuje jedynie rozwikłanie zagadki śmierci siostry, postanawia jej pomóc w zamian za ilustracje. Między bohaterami szybko zaczyna iskrzyć, co zaczyna niepokoić Romulusa, bo boi się ponownie do kogoś zbliżyć. Przez znajomość ze Stellą, zaczynają się także kłopoty z czasopismem. Na szali zaczyna się ważyć dorobek jego życia i Stella ze swoimi kłopotami, która zaczyna dla niego znaczyć coraz więcej...

  
"Śmiech kobiety rozdźwięczał jak muzyka. Z odwróconą ku słońcu twarzą i włosami rozwiewanymi przez morski wiatr, była tak urocza, jak sama twierdziła." 

Dopiero skończyłam czytać i jestem tak bardzo rozemocjonowana, że sama nie wiem od czego zacząć. Może zacznę od tego, że jestem pod wielkim wrażeniem i uważam tę powieść za absolutne cudo. Bohaterów pokochałam od pierwszych stron. Zarówno Romulus, jak i Stella są cudownymi postaciami, nieustannie żartującymi i sypiącymi kąśliwymi uwagami, które tak uwielbiam. Do tego oboje są błyskotliwi, nieprzeciętni i tworzą zgrany duet. Tajemnice Bostonu to niebanalny romans kryminalny. Znalazłam tu piękne romantyczne momenty, ale także nierozwikłaną tajemnicę i dreszczyk emocji. Nigdy nie wiedziałam czego się spodziewać. Z jednej strony nieprzewidywalne dialogi Romulusa ze Stellą, z drugiej poszukiwanie odpowiedzi na dręczące pytania związane ze śmiercią Gwendylon. No i jeszcze XIX w. Ten niepowtarzalny klimat... Coś wspaniałego.

Za książkę gorąco dziękuję Wydawnictwu Dreams.

Moja ocena:
10/10  

6 komentarzy:

 1. Ech, tyle książek, aż nie wiadomo za jakie się zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię czasem sięgnąć po takie książki, więc zapiszę sobie tytuł i będę o niej pamiętać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książki....w sam raz na zimowe wieczory!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow. Jestem bardzo ciekawa tej książki i z chęcią zapisuję tytuł.
  Cieszę się, że Tobie się tak bardzo podobała.
  Serdecznie pozdrawiam.
  www.nacpana-ksiazkami.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio takie książki bardzo się ze mną polubiły :)

  OdpowiedzUsuń