środa, 13 grudnia 2017

Pan Przystojny

Tytuł: Pan Przystojny
Tytuł oryginału: Mr. Beautiful
Cykl: W przestworach (4)
Autor: R. K. Lilley
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Editio 

"Jesteśmy połączeniu na fundamentalnym poziomie. Spotkaliśmy się, gdy dopiero kiełkowaliśmy z nasion, gdy formowaliśmy się. Musieliśmy wzrastać razem, by przetrwać. Niektóre części nas na zawsze pozostaną połączone. Jesteśmy różnymi kwiatami, jednak wyrastamy z tego samego zniszczonego korzenia."

W poprzednich tomach poznaliśmy burzliwe losy Jamesa i Bianki. Radość, łzy, smutek, pożądanie, rozłąka, namiętność, miłość, pożegnania, przysięgi, oddanie... To wszystko było w poprzednich tomach. Trochę szkoda, że tak szybko się skończyło. Tą historię już opowiedziała nam Bianka. Teraz czas na opowieść Jamesa...

  
"Chyba nie ma nic innego, co tak potrafiłoby uświadomić nam, co tak naprawdę czujemy do drugiej osoby, jak to, że niemal ją straciliśmy."

 Aby w pełni zrozumieć tę historię trzeba spojrzeć na nią oczami Jamesa. Trzeba spojrzeć jego oczami w błękitne oczy Bianki, doznać tych samych uczuć co on. Odkryj mroczne zakamarki duszy Jamesa, poznaj jego słabości, a szczególnie słabość do Bianki. Przeżyj wraz z nim jego wzloty i upadki, płomienne uczucie, którego się nie spodziewał i chęć kontroli. 

Autorka przedstawiła teraźniejszość i chwile z przeszłości. dzięki temu łatwiej jest nam poznać Jamesa i zrozumieć co wpłynęło na to, że stał się człowiekiem takim jakim się stał. Nie wszystkie sceny, które miały miejsce w poprzednich tomach, znalazły miejsce. Autorka pominęła te mniej znaczące i nie wnoszące wiele, które dotyczyły głownie Bianki. Tutaj James króluje. Oczywiście nie zabrakło także przyjaciela dziewczyny, Stephena, który również zajął ważne miejsce w tej książce.


"Była moim grzechem i moją świątynią. Zarazem czciłem ją i brukałem, wychwalałem i bluźniłem, wynosiłem na piedestał i poniżałem."
Pan Przystojny to zlepek historii, tych z przeszłości i tych z teraźniejszości, dwóch najważniejszych mężczyzn w życiu Bianki. Jak już wspomniałam, nie są tu przedstawione wszystkie wszystkie sceny z poprzednich tomów, więc zdecydowanie odradzam czytanie tej książki bez znajomości poprzednich. Ciężko będzie zrozumieć co się dzieje i o co chodzi. Bardzo się cieszę z możliwości zagłębienia się po raz kolejny w tę cudowną historię i polecam ją każdemu kogo urzekł niezwykły romans Bianki i Jamesa.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Septem.
Moja ocena:
9/10

3 komentarze:

  1. Chętnie sięgnę po tę książkę, ale zacznę od wcześniejszych części. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam dwie pierwsze części i według mnie druga część była powtórzeniem pierwszej. Jeśli nie spodziewać się po tej serii zbyt wiele da się przeczytać, ale szału nie ma. Dlatego po kolejną część zbyt szybko nie sięgnę o ile kiedyś.:)

    OdpowiedzUsuń