wtorek, 13 listopada 2018

Czaromarownik

Tytuł: Czaromarownik
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 439
Wydawnictwo: Kobiece


"Pogańskie święta, czyli sabaty, to uroczystości, które są najważniejszymi wydarzeniami w kalendarzu wszystkich współczesnych czarownic, wiccan i każdego, kto chce żyć zgodnie z rytmem natury. W ciągu roku obchodzi się osiem sabatów, które razem tworzą Koło Czasu (zwane też Kołem Roku)."

Czaromarownik nie jest zwykłym kalendarzem. Posiada on w sobie nie tylko kartki do zapisków, ale również wiele przydatnych porad i ciekawostek, a także jest wzbogacony horoskopem i oryginalnymi cytatami. Można w nim znaleźć tajemne receptury na wykonanie własnego rytuału, porady dotyczące zdrowia i urody. Jednym słowem jest to kalendarz i trochę poradnik w jednym, który jest niezbędnikiem każdej kobiety. 

 
 "Nie musisz być pierwszy, aby być zwycięzcą."

Czaromarownik jest cudownie rozplanowany. Jeden dzień rozpisany jest na jednej stronie. Mamy, więc dużo miejsca na swoje notatki. Dodatkowo każda kartka z dniem opatrzona jest informacjami na temat świąt oraz imienin, a także mottem. Uwielbiam motta na każdy dzień. To jest po prostu wspaniałe! Po każdym tygodniu zamieszczone są informacje dotyczące magii. Nie jest to coś, czym się pasjonuję i co mnie pociąga, ale myślę, że będzie to dla mnie swego rodzaju ciekawostka i miłe urozmaicenie. Ale poza magią zamieszczane są także inne ciekawostki. 


"Nie bądź echem." 

Pierwsze co urzekło mnie w Czaromarowniku to przepiękna okładka. Ten niezwykły kalendarz wydawany jest już od kilku lat. Myślę, że z roku na rok okładka jest coraz to piękniejsza. Tegoroczna wprawia mnie po prostu w zachwyt i sprawia, że nie mogę przestać na nią spoglądać. I pomimo, że nie przepadam za fioletem, ten tutaj bardzo mi się podoba.


Czaromarownik to cudowny kalendarz. Miałam już go rok temu, a właściwie to w tym roku, bo z 2018 i korzysta mi się z niego fenomenalnie. Wiem, że z tym będzie tak samo. Każda z Was powinna go mieć w swoim domu! Polecam!

Za kalendarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Moja ocena:
10/10  

1 komentarz:

  1. Ooo, super pozycja! Nie slyszałam jeszcze o takiej formie, ale oceniłaś ją bardzo wysoko, także myślę, że spróbuję.
    http://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/11/plener-taki-jak-ty-gabriela-gargas.html

    OdpowiedzUsuń