wtorek, 23 lipca 2019

Gdzie jest Olga?

Tytuł: Gdzie jest Olga?
Cykl: Akta Marka Filera (2)
Autor: Danka Braun
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Prozami

"Zrobiłam z siebie bluszcz, który nie potrafi żyć bez podpory w postaci mężczyzny. W wieku ponad pięćdziesięciu lat wciąż nie jestem osobą samodzielną i samowystarczalną. To okropne i przerażające. Boże, jaka ja byłam głupia, że do tego dopuściłam. Jestem przez wszystkich postrzegana jako niezdarna osoba, którą należy się opiekować."

Trzydziestodwuletni Mirek Filer jest prywatnym detektywem. Mężczyzna cierpi na syndrom Piotrusia Pana. Czeka go jednak najtrudniejsze w życiu osobistym zadanie - samotne wychowanie pięcioletniej córeczki. Jak mężczyzna temu podoła? A to nie koniec trudów życiowych, bo w tajemniczych okolicznościach ginie przyjaciel rodziny Filerów.


"Szkoda, że ja nie mogę tego powiedzieć o tobie. Gdybym wiedziała, co mnie czeka w małżeństwie, nigdy bym za ciebie nie wyszła."  

W rodzinie Głowackich dochodzi do tragedii. W tajemniczych okolicznościach ginie Roman Głowacki, a jego żona Olga znika bez śladu. Nie wiadomo gdzie jest i czy jeszcze żyje. Krewni Głowackich zlecają detektywowi odnalezienie kobiety.


"Sama z siebie zrobiłam nieudacznika życiowego. To moja wina."

Ta książka to już moje drugie spotkanie z twórczością autorki. Niestety nie miałam okazji przeczytać poprzedniego tomu serii, ale szybko odnalazłam się w fabule. Początkowo Marek, nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Oczekiwał od kobiet, że te wszystko za niego zrobią. Autorka ma talent do pokazywania złożoności ludzkiego charakteru. Tak kreuje bohaterów, że wydają się oni niezwykle realni. Pani Braun stworzyła ciekawą powieść po części obyczajową, a po części kryminalną, która zachwyci niejednego czytelnika.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prozami.

Moja ocena:
9/10   

4 komentarze:

 1. Czuję się zachęcona do poznania tej historii, ale zacznę od pierwszego tomu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie charaktery mnie zawsze ciekawią:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wysoka ocena bardzo zachęca, ale chyba to nie jest mój gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kusi, bardzo kusi, tylko z czasem u mnie kiepsko...

  OdpowiedzUsuń