czwartek, 18 lipca 2019

Z głową w gwiazdach

Tytuł: Z głową w gwiazdach
Tytuł oryginału: Starry Eyes
Autor: Jenn Bennett
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 393
Wydawnictwo: IUVI

"Zajęło nam to ładnych parę lat, po drodze były kłopoty i zakręty, nawet zdarzenia tragiczne. Nie zmieniłabym jednak ścieżki, którą przebyliśmy, bo przeszliśmy ją razem, nawet wtedy gdy się rozdzieliliśmy. Najlepsze w tym szlaku jest to, że nie wyznaczono jego końca. Niepewność nie zawsze jest zła. Czasem może zawierać niezwykły potencjał."

 
Zorie jest pedantką. Lubi mieć wszystko dobrze zorganizowane i wcześniej zaplanowane. Nie znosi spontaniczności, gubi się w niej. Nie czuje się też dobrze na łonie natury, bo ta jest dzika i nieprzewidywalna. Postanawia jednak pojechać na biwak z grupą przyjaciół, by tam zbliżyć się do chłopaka, który jej się podoba. Nie wie jednak, że będzie tam również Lennon, chłopak, który złamał jej serce.


"Uśmiecha się do mnie ciepło i splatamy palce naszych dłoni. Idziemy krok za krokiem, noga za nogą. Czysty umysł, bez pośpiechu. Idziemy naprzód." 

Splot niefortunnych zdarzeń sprawia, że Zorie i Lennon zostają uwięzieni w głuszy. Sami. Razem. Są zdani wyłącznie na siebie. Ich uczucia do końca nie wygasły. Zaczynają rozdrapywać stare rany i okazuje się, że wszystko wyglądało zupełnie inaczej niż do tej pory to widzieli. Im więcej czasu spędzają razem, tym więcej tajemnic widzi światło dzienne. Między nimi na nowo rodzi się nić porozumienia i iskierka, która rozgrzewa serca. Czy jednak na nowo rozpalone uczucia będą miały szansę przetrwać po powrocie do cywilizacji?


"Uważam, że jeśli wszechświat próbuje przeciwdziałać naszym kontaktom, to marnie mu idzie." 

Z głową w gwiazdach to typowa młodzieżówka. Idealna lektura na ciepłe, słoneczne, wakacyjne dni. Powieść jest trochę zbyt przewidywalna, ale są momenty kiedy potrafi zaskoczyć i wprowadzić nieco świeżości. Czyta się ją lekko i przyjemnie, ale nie porywa. Bohaterowie również są lekko schematyczni, ale nie da się ich nie lubić. Autorka wykreowała ich tak, że wydają się prawdziwi. Nie zapomniała także o humorze, nawet w trudnych sytuacjach, ci sprawia, że powieść jest lekka i czyta się ją przyjemnie.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu IUVI.

Moja ocena:
7/10   

4 komentarze:

 1. Czasem potrzebuję takiej książki, właśnie po to, by się odprężyć. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się nad nią odkąd zaczęły się pojawiac pierwsze recenzje, ale jakoś nie mogę się całkiem przekonać...

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześliczna oprawa, ale czy sięgnę, to czas pokaże :)

  Z e-BOOKIEM POD RĘKĘ

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam, że niezła, teraz czytam i chyba komuś polecę :)

  OdpowiedzUsuń