poniedziałek, 8 lipca 2019

Niespotykane Piękno

Tytuł: Niespotykane Piękno
Tytuł oryginału: A Beauty So Rare
Cykl: Rezydencja Belmont (2)
Autor: Tamera Alexander
Rok wydania: 2019
Liczba stron:660
Wydawnictwo: Dreams

"Nie było wiele takich rzeczy, które sprawiały, ze Marcus się uśmiechał, ale ona z pewnością była jedną z nich. Podobało mu się to, że uważała go za podogrodnika. Przynajmniej na razie. Spoglądając na drzwi za jej plecami, puścił wodze fantazji. Jakiekolwiek sprawy ją tu ściągnęły, najwyraźniej nie chciała, żeby o nich wiedział."


Eleonora Braddock znalazła się w bardzo trudnym położeniu. Jej ojciec, niegdyś zamożny i szacowny prawnik, został bankrutem po wojnie, a na dodatek jego umysł coraz bardziej ogarnia choroba. Kobieta musi oddać go do ośrodka, a sama zostać na utrzymaniu swej bogatej ciotki Adelicii Acklen. Nie ma także widoków na zamążpójście. Jedynym, co nadaje sens jej życiu, jest chęć odnalezienia wdowy po żołnierzu, który zmarł w jej obecności, a także chęć gotowania. Niestety ciotka nie rozumie jej pragnienia...

 "Nie mrugnął do niej, nie uśmiechnął się, ale w jego twarzy było coś ujmującego i widząc to, Eleonora poczuła, że ściska ją w sercu."

Arcyksiążę Marcus Gottfried ucieka od swojego prawdziwego życia i oczekiwań wynikających z jego urodzenia. Zataja swoje pochodzenie i pracuje jako architekt oraz ogrodnik w rezydencji Belmont należącej do Adelicii Acklen. Pragnie poświęcić się swojej pasji. Kiedy poznaje Eleonorę, wstydzi się samego siebie, jakim był w przeszłości i nie zamierza jej powiedzieć o swoim pochodzeniu ani wyjawić, że niebawem będzie musiał zniknąć z jej życia.

  
"Znajomość z panną Braddock sprawiła, że chciał stać się lepszym człowiekiem." 

Niespotykane piękno to cudowna opowieść o rodzącej się miłości w bogatej posiadłości Belmont, wśród niezwykłych okazów roślin i z Bogiem w tle. To opowieść o ludziach, którzy pragną znaleźć swoje miejsce, pomagać innym i stać się lepszymi. Autorka stworzyła powieść, w której większość jest fikcją, ale umieściła w niej historyczne postacie i starała się pokazać w nich jak najwięcej ich prawdziwych cech, a nawet wplotła w dialogi słowa z listów. Powieść jest niezwykle obszerna i czasami miałam wrażenie, że wiele opisów jest niepotrzebna, przez co czasami dłużyło mi się podczas czytania. Mimo to historia Marcusa i Eleonory bardzo mnie zaciekawiła, a postawa dziewczyny wielokrotnie mnie fascynowała, chociaż nie zawsze się z nią zgadzałam. Podobnie było z Marcusem, zauroczył mnie tak jak Eleonorę, ale bywało, że jego decyzje mnie raniły. Ich historia pokazała mi jednak, że nie ma w życiu rzeczy niemożliwych i zawsze musimy mieć nadzieję, że spotka nas dobro.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.

Moja ocena:
9/10     

4 komentarze:

 1. Nie znam tej książki, ale okładka jest piękna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem komu ta książka na pewno się spodoba i chyba zrobię tej osobie prezent niespodziankę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, romanse to nie moja czytelnicza bajka...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niespotykanie piękna to jest ta okładka. W środku nie moje klimaty, ale okładkę można schrupać :)

  OdpowiedzUsuń