piątek, 27 marca 2020

Diabeł wcielony

Tytuł: Diabeł wcielony
Tytuł oryginału: The Last Hellion
Cykl: Rozpustnicy (4)
Autor: Loretta Chase
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 386
Wydawnictwo: Bis

"Mężczyzna zatrzymał się, po czym z wysiłkiem zdławił suchy szloch wstrząsający jego mocnym ciałem. Otoczył ramieniem pień drzewa, zacisnął zęby, zamknął oczy i nakazał sobie zdusić targający nim żal. Miał już dość żałoby, a w ciągu minionego tygodnia wypłakał wystarczająco wiele łez."

W rodzie Mallorych pełno było niegodziwców. Ten ród był z tego znany. Dopiero od kilku pokoleń stali się bardziej grzeczni, a nawet cnotliwi. Z wyjątkiem jedynego syna najmłodszego księcia. Niestety wszyscy oni kolejno poumierali, aż Vere Mallory odziedziczył tytuł księcia Ainswood, który okazał się prawdziwym diabłem, podobnym do swych dalekich przodków. Jego życiowym celem stało się trwonienie całego bogactwa jakie posiadł. Zmierza ku zatraceniu do momentu, kiedy na jego drodze stanie piękna i odważna Lydia Grenville.

  
  "Była pisarką, słowa były jej narzędziem pracy."

Lydia Grenville zarabia na swoje utzrymanie pracą pisarską. Jest jedną z najlepszych dziennikarek. Pragnie także ratować porywane dziewczynki przez stręczycielki. Podczas jednej z takich misji jej drogi krzyżują się z przystojnym księciem Ainswoodem. Od tego czasu i niezapomnianego pocałunku, wpadają na siebie na każdym kroku i pakują się w niebezpieczeństwa, a także coraz bardziej się do siebie zbliżają. 


"Nie próbuj się mną opiekować. Ja nie potrzebuję opieki."


Loretta Chase to jedna z moich ulubionych autorek. Jej książki napisane są w podobnym tonie, ale każda jest zupełnie inna i każda zaskakuje. Ta historia od pierwszych stron bardzo mnie wciągnęła. Autorka już na wstępie zaserwowała mi mocne wrażenie i dużą dawkę humoru. A później było tego jeszcze więcej. I tak jak w poprzednich książkach przepięknie pokazała uczucia, różnice charakterów i zmiany jakie zachodziły w bohaterach.. Już mam ochotę sięgnąć po kolejne tomy.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bis.


Moja ocena:
9/10  
  

2 komentarze: