piątek, 13 marca 2020

Jak pokochać siebie

Tytuł: Jak pokochać siebie
Autor: Dagmara Gmitrzak
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Sensus

"Aby dobrze funkcjonować i nie zatracić się w relacjach z ludźmi, musimy mieć zdrowe granice. Każdy człowiek ma swoje granice fizyczne, emocjonalne, mentalne, a nawet duchowe. Świadomość swoich granic (tego kim jestem, co lubię, czego pragnę,a czego nie chcę) jest jednym z podstawowych elementów miłości do siebie."

Pewnie już słyszałaś te słowa: "Zacznij żyć dla siebie, pokochaj siebie!". Ale co tak naprawdę oznacza miłość do siebie i dlaczego jest tak ważna dla każdej z nas? My, kobiety, mamy skłonność poświęcania się dla bliskich, zaniedbywania swoich potrzeb i stawiania siebie na ostatnim miejscu.*"Całe życie uczymy się tego, aby móc być naprawdę sobą."

Autorka książki - doświadczona trenerka i terapeutka - oprowadzi Cię krok po kroku po Twoim wewnętrznym świecie i pomoże Ci rozpocząć praktykę kochania siebie. Dowiesz się, jak zachować swoje granice w relacjach z ludźmi, jak szanować siebie, będąc w związku, jak rozpoznać, które kobiece archetypy są w Tobie aktywne, jak obudzić swoją kobiecość i docenić dar, jakim jest Twoje życie.*

 
 "Nikt nas jednak nie nauczył, jak mamy to zrobić."

Jak pokochać siebie? Kiedyś tego nie wiedziałam. Mogłoby się wydawać, że powinniśmy tą miłość wyssać z mlekiem matki i cały czas ją w sobie mieć. Niestety niewiele z nas tak ma. Większość z nas zmaga się z nieakceptacją samych siebie, odrzuceniem. Autorka stworzyła ten poradnik właśnie dla takich kobiet. Bardzo rozczarował mnie początek, bo autorka opisała w nim swoje życie. Rozumiem, że nawet dobrze, kiedy wstęp mówi krótko o doświadczeniu autora, które skłoniło go do stworzenia takiej książki, ale te wynurzenia akurat niczego nie wniosły. Później było lepiej, bo autorka poruszyła wiele kwestii, którą mogą pomóc w pokochaniu siebie, ale ten początek dosyć mnie zniechęcił.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Sensus.

Moja ocena:
6/10

*opis wydawcy  

3 komentarze: