wtorek, 26 maja 2020

Malum

Tytuł: Malum
Cykl: Elite Kings Club (4)
Autor: Amo Jones
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Kobiece


"-Nie pozwolę ci wrócić do mojego życia i znowu mieszać mi w głowie, mała. - Zaciska dłoń, tak mocno, że aż otwieram usta. Zaciskam zęby, patrząc mu wyzywająco w oczy. - Odeszłaś. Nie pozwolę, abyś krążyła w moich myślach. Podstawię ci, kurwa, nogę i będę patrzył, jak padasz na twarz."

Tillie od dziecka borykała się z trudami życia. Mała dziewczynka bita i katowana przez ojca, kobieta, która trafiła w sidła Królów. Urodzona przez Katsię jest spadkobierczynią niechcianej Predity, a przez to jej życie jest z każdej strony zagrożone.

  
"Bywa w życiu, że bijesz się sam ze sobą." 

Nate jest równie zimny i nieczuły jak skała lodowa. Jest równie bezwzględny co Bishop. Kiedy na świat przychodzi jego córka, wszystko się zmienia. Tillie jednak zostaje uprowadzona jeszcze w czasie ciąży i pojawia się na progu jego drzwi po kilku miesiącach bez córki. Nate kocha swoją córkę, lecz nienawidzi jej matki. Tillie musi sama zadbać o swoje bezpieczeństwo, bo nie może liczyć na nikogo...


  

 "Bronią są wtedy twoje myśli, a zbroją gniew."

Malum to kontynuacja mrocznej serii Elite Kings Club. W poprzednich częściach poznałam Madison, którą niesamowicie polubiłam. Tym razem przyszła kolej na Tillie jej przyjaciółkę. Książka od początku trzyma w dużym napięciu i jest na prawdę mroczna. Przez cały dzień czułam po jej przeczytaniu dominujący smutek. Tillie trochę przypomina mi mnie samą. W przeciwieństwie do Madison jest bardziej waleczna. Bardzo przeżyłam tą historię, wiele wydarzeń mną wstrząsnęło, a autorka zakończyła historię w takim monecie, że miałam ochotę podpalić tą książkę... To nie jest powieść dla każdego, ale jeśli chcesz zanurzyć się w mrocznym świecie i poznać jego oblicze to gorąco zachęcam, bo warto. Amo Jones tworzy przemyślane i świetnie dopracowane historie, które wiele ze sobą niosą.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Moja ocena:
9/10  

5 komentarzy:

 1. Brzmi naprawdę interesującego, choć nie, czy między mną, a tą historią by zaiskrzyło. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam tę serię. Uważam, że nie ma bardziej pokręconej (grzecznie mówiąc). Książka już na półce i nie długo za nią się biorę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę sięgnąć po poprzednie części. I to koniecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście nie znam jeszcze tej serii. Do lipca raczej po nic nowego nie sięgnę, a zawsze wolę zaczynać od pierwszych części i na razie chcę zakończyć cykle, w których jestem w trakcie.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń