czwartek, 14 maja 2020

Niemożliwy Manuskrypt

Tytuł: Niemożliwy Manuskrypt
Autor: Agnieszka Grzelak
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 360
Wydawnictwo: Mg

"Wkroczyli do przestronnego holu. Eia nie zdążyła się po nim rozejrzeć, bo od razu została poprowadzona szerokimi marmurowymi schodami na piętro. Na widok zdobiących ściany wspaniałych fresków zapomniała na chwilę o strachu. Przed jej oczami zalśniły pomarańczowe i cytrynowe drzewa, pawie siedzące na gałęziach, kwiaty..."

Eia kocha manuskrypty i wykonywanie trudnego ich kopiowania. Jest najmłodszą członkinią Gildii Skrybów i Iluminatorów skazaną z racji wieku na wykonywanie prostych i nudnych zamówień. Od kiedy jednak zaczęły krążyć opowieści o niezwykłym manuskrypcie, którego nie da się skopiować i wszyscy mają pełne ręce roboty, i dziewczynie udaje się teraz kopiować manuskrypty o czym zawsze marzyła.


"To, że jesteś córką swojego ojca to nie znaczy, że będziesz się piąć po drabinie kariery jak wiewiórka." 

Tajemniczy manuskrypt, którego nie da się skopiować podobno potrafi spełnić każde pragnienie, a krąży o nim wiele niesamowitych teorii. Każdy człowiek posiadający stare manuskrypty ma nadzieję, że to właśnie on go posiada. Eia ma teraz ręce pełne roboty. Najpierw zatrudnia ją bogata hrabina w swojej siedzibie, a potem trafia do kamienicy handlarza winem. Ale manuskrypt pojawi się w zupełnie innym miejscu...


"Trudno było udawać że się tonie, i jednocześnie utrzymywać głowę na powierzchni." 

Niemożliwy manuskrypt to książka magiczna. Od pierwszych stron dosłownie pachnie magią. Wygląda magicznie, jest tak przepięknie wydana. Dotyk kart jest tak przyjemny, a ich wygląd jeszcze bardziej. Jest przepięknie wydana. A klimat jaki stworzyła autorka, to czysta magia, która wręcz wylewa się już od pierwszych stron. To cudowna wielowątkowa, magiczna powieść, której nie brak dark fantasy i miłości do kaligrafii i rękodzielnictwa. To niesamowite jak autorka stworzyła tak niesamowitą powieść, która wciąga do swojego świata jakby sama była magiczna.

Za niemożliwy manuskrypt serdecznie dziękuję Wydawnictwu MG.

Moja ocena:
10/10   

10 komentarzy:

 1. Książka na pewno wielu swoich zwolenników. Wielbiciela gatunku będą zadowoleni z lektury. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi niesamowicie wręcz kusząco. I ta świetna ocena. Zapisuję tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, bardzo pozytywna recenzja! Odkąd za mną jest fantastyczny marzec, coraz częściej sięgam po literaturę z zakresu fantastyki- będę ją mieć na swojej liście do przeczytania!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygowałaś mnie! I tak wysoka ocena :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi ciekawie. Nie słyszałam wcześniej o tej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wysoka ocena, to bardzo zachęca do poznania historii bliżej :) Zaintrygowała mnie te książka! Wspaniała recenzja!
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
 7. Wczesniej o niej nie słyszałam, a szkoda, bo wydaje się bardzo ciekawa. Będę miała ją na oku :)

  OdpowiedzUsuń