piątek, 2 października 2020

Zagubiony Ptak

Tytuł: Zagubiony Ptak
Autor: Jowita Kosiba
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: MG


"Dom. Ponura bryła ukształtowana z cegieł, zaprawy i cieni. Las drzew, tańczących wokoło, śmiejących się szyderczo bezgłośnym echem. Żelazna brama, o którą uderzały bezlitośnie mokre gałęzie. Późna jesień  i ołowiane niebo. Błyskawice. Dom.

Wszystko zniknęło."

 

Klaudia ma dwadzieścia dziewięć lat i jest absolwentką wydziału sztuk pięknych. W jej snach, szczególnie jesienią, pojawia się stary dwór, otoczony umarłym ogrodem. Dziewczyna stara się ignorować niechciane sny, jednak wszystko ulega zmianie, kiedy odnajduje dwór na jawie...

 


  "Pierwsze liście opadły z drzew. Świat znów szykował się do snu."Klaudia zaprzyjaźnia się z okolicznymi mieszkańcami i pragnie poznać historię posiadłości. Badając ją, często robiąc to w tajemnicy, zaczyna zanurzać się w zupełnie innej historii, znacznie mroczniejszej, która może przynieść jej zarówno dawno skrywaną prawdę o niej samej jak i niebezpieczeństwo...

  


"Melodia znów do niej wróciła."

 

Nie lubię thrillerów, ale do tej książki cały czas coś mnie przyciągało. Okładka jest przecudowna, a opis dosyć zachęcający. I dobrze, że nie sugerowałam się tym, że miał to być thriller, bo dla mnie to była raczej powieść obyczajowa, co prawda, sporo w niej mroku i niewyjaśnionych tajemnic z przeszłości, ale nie do końca nazwałabym ją thrillerem. Było w niej także mnóstwo łagodności, sielskości, uczucia i ciepła. Początkowo właśnie bałam się, że będę się bać. Książkę zabrałam ze sobą na praktyki i niewiele na nich robiłam, bo nie potrafiłam się od niej oderwać. Spędziłam przy niej pół dnia i bawiłam się świetnie. Z pewnością jeszcze do niej wrócę. 
 
Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu MG.
 
Moja ocena:
9/10  7 komentarzy:

 1. Świetnie, że dajesz jej rekomendacje, chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja z kolei bardzo lubię thrillery dlatego z chęcią sprawdzę tę książkę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chcę przeczytać tę książkę. ��

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie czytelniczo jestem w zupełnie innych rejonach literatury, więc raczej sobie odpuszczę czytanie tej książki - przynajmniej jak na razie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie myślałam wcześniej o przeczytaniu tej książki ale po Twojej recenzji kozę się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z wielką ciekawością zajrzę do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń