środa, 3 listopada 2021

Słońce po burzy

Tytuł: Słońce po burzy
Tytuł oryginału: Virgin River
Autor: Robyn Carr
Cykl: Virgin River (1)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 382
Wydawnictwo: HarperCollins


"Byłam oddziałową, odpowiadałam za personel, musiałam podejmować decyzje. Chcę się opiekować kobietami, ale w tym tempie pracować już nie mogłam. Ogromny oddział wielkiego szpitala w wielkim mieście. To mnie przerosło. Pragnę czegoś innego, spokoju."


Po śmierci męża, Mel poczuła się martwa. Próbowała uciec w ciężką pracę, jednak hałaśliwe miasto Los Angeles i ogromny szpital, tylko ją przytłoczyły. Postanawia więc zostawić to życie za sobą i rozpocząć nowe. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być przeprowadzka do malowniczego kalifornijskiego miasteczka Virgin River.

 


"Jest tu potrzebna. Jest potrzebna miasteczku."

Mel jednak nie tego się spodziewała. Malownicze miasteczko okazało się zapdałą dziurą, obiecany domek ruderą, a miejscowy lekarz gburem, któy nie wykazywał chęci do współpracy. Kobieta postanowiła opuścić Virgin River, ale już następnego dnia na progu gabinetu znalazła porzucone niemowlę...

 


  "Doktor Mullins słyszał płacz, słyszał, jak ta kobieta cierpi, chociaż pokrywała ból sarkazmem."

Sięgnęłam po tą książkę ze względu na klimatyczną okładkę i ciekawy opis. Początkowo nie przekonała mnie do siebie, była nudna i trochę nijaka. Postanowiłam jednak dać jej szansę i po chwili przerwy zaczęłam ją kontynuować i od czasu, kiedy Mel znalazła dziecko, nastąpił przełom. Pojawiły się emocje i uczucia, a historia zyskała głębię. Na uwagę zasługuje nieszablonowa kreacja postaci. Każdy był inny, a dokładnie można było poznać bohaterów zagłębiając się w ich historie. Powieść pełna jest niespodzianek, nic nie jest takie jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Na podstawie tej historii powstał również serial, który plnauję obejrzeć w wolnym czasie. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.

Moja ocena:
8/10

5 komentarzy:

 1. Tę książkę już od jakiegoś czasu chcę przeczytać i na pewno w końcu to zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie ♡
  Wspaniała recenzja, dziękuję za rekomendację :) Książki nie znam, ale już planuję ją przeczytać :) To będzie na pewno udana lektura :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa jak potoczy się historia głównej bohaterki. Sądzę, że losy Mel skrzyżują się z losami lekarza miasteczka Virgin River.
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń