piątek, 17 grudnia 2021

Spragnieni, by trwać

Tytuł: Spragnieni, by trwać
Autor: Anna Szafrańska
Cykl: Spragnieni (3)
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Burda Książki


"Chciałam zyskać na czasie, aby móc lepiej poznać Piotra i może... Może było w tym trochę egoizmu. By go ochronić i mieć go dla siebie. Robienie tajemnicy z tego, że się znaliśmy od innej strony, byłoby nawet ekscytujące, gdyby nie sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy."

 

Tessa nigdy nie zaznała zwyczajnego życia. Od dziecka żyła w złotej klatce na każdym kroku ograniczana przez rodziców, którzy bali się jej utraty. Dziewczyna pragnie odzyskać wolność, samodzielność i normalne życie. Kiedy pojawia się w jej życiu Piotr, zaczyna o to walczyć.


 "Spośród wszystkich chorób na świecie najgorsze jest bycie chorym z miłości."

Piotr zgotował swojej siostrze piekło. Teraz pragnie wszystko odpokutować. Nie liczy na przebaczenie, ale nadal ją kocha i dla niej stara się odmienić swoje  życie. Nieoczekiwanie poznaje Tessę, która przyjaźni się z jego siostrą. Między nimi, pomimo początkowej oziębłości, powoli kiełkuje uczucie. Tessa pokazać przyjaciółce, że Piotr jest zupełnie innym człowiekiem, jednak to nie będzie takie proste. Wszystko komplikuje fakt, że ukrywa o sobie wiele tajemnic.


 "Ja zwyczajnie na to nie zasługuję." 

Znienawidziłam Piotra w popredniej części za to co zrobił swojej siostrze. Spodziewałam się, że ta książka będzie ciężka, bohater będzie mnie męczył i będę go nienawidziła przez cały czas. Okazało się zupełnie inaczej. Nie byłam przygotowana na taką historię, na przedłużające się tajemnice, metamorfozę Piotrka i tyle bólu i żalu. Nie było to jednak przytłaczające, a niesamowicie mnie wciągnęło. Bardzo polubiłam oboje bohaterów, cały czas im kibicowałam i z przyjemnością odkrywałam ich tajemnice. Historia Tessy i Piotra ogromnie mnie wzruszyła i oczarowała. Z trudem powstrzymywałam łzy, które cisnęły mi się do oczu. Jest to moja ulubiona powieść z tej serii.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Burda Książki.

Moja ocena:
9/10
 

5 komentarzy:

 1. Cieszę się, że miałaś udaną lekturę.
  Jednak ja raczej nie sięgnę, bo mam wrażenie, że ta seria to raczej nie moja bajka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję, że ta książka gra na wysokich emocjach. Będę miała ją na uwadze!
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawi mnie taka historia o bólu ❤

  OdpowiedzUsuń
 4. jeszcze nie czytałam niczego tej autorki. Myślę, że to książki o niezwykłym nasyceniu emocjonalnym. :)

  OdpowiedzUsuń