czwartek, 13 stycznia 2022

01, zgłoś się!

Tytuł: 01, zgłoś się!
Autor: Marcin Kozioł
Rok wydania: 2021
Liczba stron:48
Wydawnictwo: Zielona Sowa

 

"Nawet nie próbował dzwonić do Kasi. Dobrze wiedział, że jej telefon suszył się w ryży po tym, jak przedwczoraj wpadł do akwarium. Choć Stefan, sympatyczny mieszkaniec tego zbiornika, był złotą rybką, jak dotąd nie spełnił żadnego życzenia. Nic więc dziwnego, że aparat po kąpieli nie dał się uruchomić, choć Kasia bardzo sobie tego życzyła."

 

Kasia i Marcin to bystre dzieciaki, któe uwielbiają rozwiązywać różne zagadki. Założyli swój kanał na YouTubie i zawali go "01, zgłoś się!". Od tego czasu używają swoich pseudonimów Zero i Jedynka.


 "Halo, Jedynka, zgłoś się!" 

 

Przed Kasią i Marcinem pojawia się nowa zagadka do rozwiązania, która okaże się nie lada wyzwaniem, a bohaterowie będą musieli się nieźle nagłowić, żeby ją rozszyfrować, poznając przy tym odkryją tajemnice zera i jedynki.


 "Tam jest po prostu zero?" 

01, zgłoś się! to świetna pozycja dla młodszych czytelników. Jest ona dedykowana dla dzieci od 6 roku życia. W środku znajduje się ciekawa historia, której akcja wciąga, a do tego skłania do rozwiązywania prostych zadań matematycznych. Na końcu znajdujesłowniczek, który tłumaczy trudniejsze słowa oraz zadanie do wykonania. Dodatkowym atutem są duże litery i piękna szata graficzna. 

Za książeczkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa. 

Moja ocena:
9/10
 


6 komentarzy: